Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta w Lublinie sprzątali w sobotę rzekę Czerniejówkę. W dwie godziny, na jedynie 100 metrowym odcinku rzeki, zebrali prawię tonę śmieci.

Mieszkańcy Lublina z dzielnicy Dziesiąta w sobotę sprzątali rzekę Czerniejówkę. W ciągu dwóch godzin, na 100 – metrowym odcinku rzeki (w okolicy ulicy Reja), zebrali 800 kg odpadów. „Będziemy powtarzać akcję” – zapowiedział inicjator akcji Paweł Małkowski, w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”.

„Problem ogromnych ilości śmieci zauważyłem w momencie kręcenia filmu o suszy hydrologicznej na Czerniejówce. Panująca niżówka odsłoniła niezliczone ilości butelek w rzece” – powiedział Małkowski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Małopolska: Do lasu wyrzucono ponad dwie tony odpadów poubojowych

Czytamy, że zorganizował on pierwsze sprzątanie rzeki w zeszłym tygodniu. Postanowił zorganizować kolejne. Zaprosił tym razem do udziału w akcji większą liczbę osób.

W sobotę w akcji udział wzięło 12 osób. „Odcinek około 100 metrów podzieliliśmy na kilka sektorów, każdy sprzątał dokładnie swój mały odcinek. Pracowaliśmy tam ponad dwie godziny. Wydobyte śmieci to głownie butelki, kilka opon i inne” – informuje Paweł Małkowski. Mieszkańcy zebrali 800 kilogramów śmieci.

Podkreśla, że zamierza organizować akcje cyklicznie. „Chcemy też organizować działania edukacyjne, uświadamiać mieszkańców, żeby tych śmieci nie wyrzucali” – dodaje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal informuje, że w sobotniej akcji sprzątania pomogły Wody Polskie. Instytucja zapewniła mieszkańcom worki, oraz zorganizowała transport zebranych śmieci.

Małkowski umieścił w serwisie YouTube nagranie, na którym pokazuje jak wyglądała sytuacja na rzece.

kurierlubelski.pl / youtube.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz