Dwóch mieszkańców Jerozolimy zostało aresztowanych w sobotę wieczorem pod zarzutem zdewastowania polskiego kościoła przy ulicy Hahoma HaShlishit – informuje portal Jerusalem Post.

Jak poinformował portal Jerusalem Post, dwóch mieszkańców Jerozolimy zostało aresztowanych w sobotę wieczorem pod zarzutem zdewastowania polskiego kościoła przy ulicy Hahoma HaShlishit.

Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 24 lat zostało zatrzymanych na przesłuchanie po tym, jak w weekend otrzymano doniesienia o aktach wandalizmu. Łącznie aresztowano czterech podejrzanych, a tylko dwóch trafiło do sądu.

„Bardzo poważnie traktujemy szkody wyrządzone instytucjom i miejscom religijnym” – powiedziała izraelska policja w oświadczeniu. „Policja będzie nadal działać przeciwko aktom przemocy i wandalizmu w miejscach świętych należących do wszystkich religii. Będziemy również nadal działać na rzecz utrzymania bezpieczeństwa i porządku oraz zdecydowanie i bezkompromisowo walczyć z przestępcami, gdziekolwiek się znajdują, oraz z tymi, którzy szkodzą święte miejsca.”

Podsekretarz stanu Paweł Jabłoński poinformował, że MSZ docenia szybką reakcję Państwa Izrael na naszą interwencję w obronie Domu Polskiego w Jerozolimie i zatrzymanie podejrzanych o atak.

“Liczymy na to, że sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, że podobne ataki nie będą się powtarzać, a działania policji i  innych izraelskich służb zapewnią bezpieczeństwo ss. elżbietankom i innym chrześcijanom w Jerozolimie” – czytamy.

Zobacz też: Izrael: Dziennikarz przebrał się za zakonnika. Był opluwany i wyśmiewany

Wcześniej polska placówka dyplomatyczna w Izraelu wyraziła oburzenie atakiem. “Polska jest głęboko zaniepokojona powtarzającymi się atakami fizycznymi na pielgrzymów i członków Zgromadzenia Polskich Sióstr Elżbietanek (“Nowy Dom Polski”) w Jerozolimie”.

Kresy.pl/JPost
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply