Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że tematami piątkowych rozmów premierów Polski i Izraela były strategiczne relacje obu krajów oraz sprawy bieżącej agendy międzynarodowej.

W komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu (CIR) można przeczytać: Rozmowa z inicjatywy premiera Izraela [Beniamina Netanjahu – red.] była okazją do złożenia osobistych gratulacji dla nowego premiera Polski oraz omówienia bieżącej agendy międzynarodowej,

Podkreślono, że Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest konsultowana w sprawach, które są procedowane na tym forum. Obaj rozmówcy podkreślili bardzo dobre relacje dwustronne, których wymiar strategiczny podkreśla stały mechanizm konsultacji międzyrządowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polskie F-16 nad Izraelem

CiR podało, że podkreślono także skoncentrowanie współpracy gospodarczej obu państw w takich dziedzinach jak innowacje i wysokie technologie oraz współpraca przemysłu obronnego.

Przypomniano również, że ostatnie konsultacje międzyrządowe Polski i Izraela miały miejsce 22 listopada 2016 r. w Jerozolimie. W trakcie tego spotkania m.in. zawarto umowę o zabezpieczeniu społecznym. 19 lipca 2017 r. w Budapeszcie odbyło się pierwsze w historii spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela. Uzgodniono pogłębienie współpracy w zakresie spraw gospodarczych, nauki i technologii oraz gotowość do kontynuowania dialogu V4 z Izraelem na szczeblu szefów rządów – dodano w komunikacie.

Kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

    • lp
      lp :

      @RAFALXJXJXJ Niestety, ale masz rację. Szydło jest Polką i katoliczką a to dla Żydów sytuacja na dłuższą metę nie do zniesienia. Z Mateuszkiem będzie im o wiele zgrabniej rolować polskich gojów. Ja wcale nie będę zaskoczony jak za chwilę wypłynie sprawa 65 mld $ “odszkodowań” dla Żydów a sejm i rząd ochoczo ją podejmą “aby wreszcie zadośćuczynić poszkodowanym i zakończyć spór”. Kasy w budżecie jest dość (uszczelnienie VAT) a Żydzi są jej wiecznie głodni i nie odpuszczą. To np. że polscy goje umierają w kolejkach do lekarzy jest mniej istotne, wszak goj jest ino gojem i nie równać mu się z rasą panów z narodu wybranego.