Polak jest drugim sportowcem któremu udało się wygrać wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Po zwycięstwie wskoczył również na pozycję lidera Pucharu Świata.

Stoch prowadził już po pierwszej serii skoków, jednak w drugiej rywale skakali daleko i aby wygrać musiał skoczyć na odległość przynajmniej 137 metrów. Dokładnie taką udało mu się osiągnąć. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

W klasyfikacji całego Turnieju Czterech Skoczni Stoch zdecydowanie wyprzedził Wellingera i Fannemela. Drugi Polak Dawid Kubacki zdobył szóste miejsce.

Jest to drugi turniej z rzędu w którym zwyciężył Polak. Wtedy jednak wygrał tylko w jednym konkursie – w czwartym w Bischofshofen. Kamilowi Stochowi za pomocą Twittera pogratulowała kancelaria prezydenta:

Poniżej film ze wszystkimi 8 skokami Stocha w Turnieju Czterech Skoczni:

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz