Technologia rozpoznawania twarzy ma pomóc czeskim klubom piłkarskim w walce z pseudokibicami przez lepszą egzekucję ich zakazów stadionowych. Odpowiednie przepisy są już opracowywane przez resort spraw wewnętrznych. O sprawie poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa.

Nowe prawo ma zezwolić na używanie kamer z systemem rozpoznawania twarzy do identyfikacji naruszających przepisy kibiców w oparciu o ich wcześniej zgromadzone zdjęcia.

CZYTAJ TAKŻE: Londyn: Policja niedługo zacznie korzystać z kamer z systemem rozpoznawania twarzy

Wedle opracowywanej ustawy kara za użycie środków pirotechnicznych na stadionach ma wynosić od 10 tys. do 50 tys. koron, z możliwością podwójnego zwiększenia w przypadku powtórnego złamania zakazu.

Uwagi wobec nowej legislacji złożył czeski urząd ochrony danych osobowych, który zauważa możliwość nadużyć w stosowaniu technologii systemu rozpoznawania twarzy opartej na sztucznej inteligencji. Wedle resortu spraw wewnętrznych nie ma się czego obawiać, bo wprowadzone zostaną również przepisy penalizujące np. komercyjne wykorzystywanie wizerunków kibiców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Moskiewski monitoring będzie identyfikował twarze

Czeska policja w 2019 roku miała do czynienia z 31 przypadkami przestępstw i 257 wykroczeniami podczas meczów piłkarskich. Były to głównie: naruszenie porządku publicznego, akty wandalizmu i ataki na funkcjonariuszy.

Kresy.pl / PAP

 

 

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz