Przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformowali, że operatorzy miejskiego monitoringu uzyskają możliwość rozpoznawania nagranych osób.

„Najbardziej masowa sieć, licząca sobie 3 tysiące inteligentnych kamer identyfikujących twarze, została zorganizowana w Moskwie. Planuje się w dalszej kolejności wykorzystywać tę funkcję we wszystkich miejskich kamerach, ogólna liczba których przewyższa obecnie 160 tysięcy” – powiedział minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew, w czasie swojego wystąpienia na międzynarodowym forum policyjnym w Seulu. Jego słowa przytoczyła służba prasowa resortu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kołokolcew uznał, że wdrożenie systemu identyfikacji twarzy w eksploatacji wszystkich kamer pomoże ustalić te lokalizacje w rosyjskiej stolicy w których gromadzą się środowiska kryminogenne i zapobiegać ich działalności, jak relacjonuje agencja informacyjna RIA Nowosti.

W najszerszym zakresie system monitoringu szybko identyfikującego ludzi poprzez identyfikowanie ich twarzy wdrażany jest w Chinach. Połączony jest on z systemem kredytu społecznego, to jest regulowaniem uprawnień jednostki w zależności od klasyfikacji jej działań jako prospołecznych lub antyspołecznych. Osoby popełniające przestępstwa, zalegające ze spłacaniem długu, ale też kwestionujące politykę władz mogą być pozbawiane określonych możliwości, na przykład osiedlenia się w danej metropolii czy wyjazdu za granicę.

Czytaj także: Chiny budują trzeci lotniskowiec [+FOTO]

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz