Bułgarski minister zdrowia Kiril Ananiev wydał w poniedziałek zarządzenie, zgodnie z którym każda osoba przebywająca w miejscu publicznym (w pomieszczeniu lub na zewnątrz), musi nosić maseczkę ochronną – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia Bułgarii.

Na mocy poniedziałkowego zarządzenia ministra zdrowia Bułgarii Kirila Ananieva, wszystkie osoby przebywające w miejscach publicznych zobowiązane są do noszenia maseczek ochronnych – informuje portal „Sofia Globe”. Jest to jedno z działań bułgarskiego rządu, zmierzających do powstrzymania epidemii COVID-19.

Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

Ananiev ogłosił także w poniedziałek, że zakończona zostaje 14-dniowa kwarantanna wokół kurortu Bansko – zniesiono zakaz opuszczania i wjazdu do miasta. Została ona nałożona po tym, gdy w grupie turystów z Wielkiej Brytanii stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poniedziałek o 17:00 bułgarski sztab antykryzysowy poinformował, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi w kraju 359.

Zobacz także: Premier Bułgarii ma pretensje do Polski: „Przetrzymywani są nasi obywatele”

W Bułgarii wraz z początkiem epidemii nastąpiło zaostrzenie środków prawnych dotyczących zapobiegania rozprzestrzenianiu chorób zakaźnych. Za ich naruszenie grozi kara do pięciu lat więzienia lub grzywna od 10 000 do 50 000 lewa.

sofiaglobe.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz