Bidena popiera 70 proc. amerykańskich Żydów

Joe Biden popierany jest przez 70 proc. amerykańskich Żydów – wynika z najnowszego sondażu Pew Research Center.

Podobnym poparciem wśród amerykańskich Żydów cieszyli się kandydaci Demokratów w poprzednich wyborach.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: USA: Izrael otrzyma prawo weta ws. sprzedaży broni na Bliski Wschód

Sondaż przeprowadzony na początku tego miesiąca wykazał, że 70 proc. amerykańskich Żydów zagłosuje na kandydata na prezydenta Demokratów, a 27 procent na prezydenta Trumpa.

W 2016 r. Hillary Clinton zdobyła 71 proc. głosów Żydów, a Trump – 25 proc.; w 2012 roku Barack Obama uzyskał 69 proc., a Mitt Romney 30 proc.

Sondaż wykazał również, że podobny odsetek Żydów – w porównaniu z ogólną populacją amerykańską – popiera działania prezydenta Trumpa (35 procent do 38).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz: Biden: widzimy co się dzieje od Białorusi, po Polskę, po Węgry i wzrost totalitarnych reżimów na świecie

Oznacza to, że pomimo intensywnych działań Trumpa na rzecz Izraela, takich jak stworzenie „planu pokojowego” dla Palestyny, przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy czy pośrednictwo w rozmowach między państwem żydowskim, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem, tylko mniejszość amerykańskich Żydów chciałaby jego drugiej kadencji.

Przeczytaj: USA: ksiądz odmówił Komunii Św. Joe Bidenowi z powodu popierania aborcji

Kresy.pl / thejc.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz