Prezydent USA Joe Biden rozszerzył w czwartek listę chińskich firm technologicznych i obronnych, w które nie mogą inwestować Amerykanie. Podmioty mają być powiązane z chińską armią.

Amerykańskie podmioty nie mogą inwestować w chińskie firmy, które mają powiązania z wojskiem i aparatem inwigilacji. Prezydent USA Joe Biden wpisał na listę 59 kolejnych firm – podał portal „BBC” w piątek. Wcześniej 48 firm zostało objętych sankcjami przez Donalda Trumpa. Na liście znajduje się m.in. chiński gigant Huawei.

Zakaz wejdzie w życie 2 sierpnia. Podlegają mu m.in. Aero Engine Corp. of China, Aerosun Corp., Fujian Torch Electron Technology, China General Nuclear Power Corporation, China Mobile Limited czy Costar Group. Lista firm będzie aktualizowana na bieżąco.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Chiny oskarżają USA o dyskryminację Huawei i innych chińskich firm

Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem Chiny sugerowały, że podejmą działania odwetowe.

Oprócz zakazu inwestycji, amerykańskim firmom zabrania się także eksportowania lub przekazywania technologii dziesiątkom chińskich firm, chyba że mają specjalne pozwolenie od rządu – podkreśla „Defense News”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Posunięcie to jeden z najbardziej zdecydowanych kroków przeciwko czołowemu amerykańskiemu rywalowi – zwraca uwagę portal „CNBC”. Zdaniem medium to kolejny znak, że administracja Bidena może przyjąć lub rozwinąć wiele taktyk stosowanych przez administrację Trumpa w celu zahamowania konkurencji ze strony Chin.

Zobacz także: Chińskie sankcje odwetowe wobec Unii Europejskiej

bbc.com / cnbc.com / defensenews.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz