Mińska Fabryka Ciągników Kołowych przedstawiła na wystawie obronnej MILEX 2021, która ma miejsce w Mińsku w dniach 23-26 czerwca, transporter opancerzony piechoty BTR V-2 – poinformował portal Defence Blog.

Jak poinformował portal Defence Blog, Mińska Fabryka Ciągników Kołowych przedstawiła na wystawie obronnej MILEX 2021, która ma miejsce w Mińsku w dniach 23-26 czerwca, transporter opancerzony piechoty BTR V-2.

Jak zaznacza firma, nowy transporter opancerzony przeznaczony jest do transportu personelu, wsparcia ogniowego, ochrony przed bronią strzelecką i urządzeniami wybuchowymi, bronią przeciwpancerną, lekkimi pojazdami opancerzonymi.

Pojazd posiada zamontowaną na dachu wieżę bojową z działkiem 30 mm i zmodernizowanym karabinem maszynowym 12,7 mm oraz systemem elektrooptycznym wyposażonym w kamerę dzienną, kamerę termowizyjną nocną oraz dalmierz laserowy.

Przednia konfiguracja silnika, obecnie w dużej mierze standardowa dla pojazdów 8×8, zapewnia dodatkową ochronę kierowcy i dowódcy oraz umożliwia wykorzystanie tylnej części pojazdu do wielu celów. Nowy bojowy wóz opancerzony posiada całkowicie spawany kadłub pancerny z rampą w tylnej części i jest wyposażony w jednostkę filtrującą, system gaśniczy, system oddymiania, system monitoringu i wciągarkę samoczynną.

Zobacz też: Białoruskie wojsko testuje bezzałogowy pojazd bojowy Wistl [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

20-tonowy BTR V-2 wyposażony jest w ochronę balistyczną, ochronę przeciwminową, może osiągnąć prędkość 10 km/h w wodzie i 110 km/h na lądzie. Napędem transportera BTR V-2 jest chiński rzędowy sześciocylindrowy silnik wysokoprężny WP13.480А0.  BTR V-2 wyposażono też w pomocniczą, dieselowsko-elektryczną, jednostkę napędową. Na Białorusi BTR V-2 mają zastąpić takie pojazdy jak bojowe wozy desantu BMD-1, bojowe wozy piechoty BMP-1/2 i kołowe transportery piechoty BTR-70/80.

Zobacz też: Ministerstwo obrony Ukrainy podpisało kontrakt na dostawę 75 wozów opancerzony BTR-4

Kresy.pl/Defence Blog

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz