Aleksander Krasowicki, dyrektor generalny rosyjskiej firmy Military Industrial Company, odpowiedzialnej za zaprojektowanie wozu pancernego Bumerang, twierdzi, że pojazd ten może być wyposażony w moduły bojowe wykonane za granicą – przekazała w środę agencja prasowa Tass.

Jak przekazała w środę agencja prasowa Tass, najnowsza rosyjski wóz pancerny Bumerang, zaprojektowany przez Military Industrial Company, może być wyposażony w moduły bojowe wykonane za granicą – przekonuje dyrektor generalny firmy Aleksander Krasowicki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Widzimy możliwość wyposażenia podwozia Bumerang w zagraniczne moduły bojowe, nie widzimy z tym problemu. Oczywiście, moduł zagraniczny powinien być dostosowany przy udziale naszych specjalistów” – powiedział w przededniu międzynarodowej wystawy sprzętu wojskowego IDEX 2021, który odbędzie się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 21-25 lutego.

Jego zdaniem potencjalni zagraniczni klienci wykazali zainteresowanie Bumerangiem wkrótce po opublikowaniu pierwszych informacji o nowym pojeździe.

Zobacz też: Wóz pancerny Bumerang zapalił się podczas rosyjskiej parady z okazji Dnia Zwycięstwa [+Video]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w indyjskim mieście Bangalore w dniach 3-5 lutego Rostec przedstawia eksportową wersję pojazdów bojowych Bumerang. Poinformował o tym dyrektor Rostec ds. współpracy międzynarodowej i polityki regionalnej Witkor Kładow.

„Po raz pierwszy za granicą pokażemy transporter opancerzony K-16 oraz bojowy wóz piechoty K-17 oparty na zaawansowanej platformie kołowej Bumerang. Platforma została opracowana na zamówienie ministerstwa obrony Rosji i posiada najwyższe cechy bojowe i operacyjne” – przekonywał szef Rostec.

„Najnowsza platforma pancerna jest wyjątkowa, ponieważ pozwala na rozwój pojazdów bojowych, które mają szeroki zakres zastosowania z różnym uzbrojeniem i wyposażeniem” – powiedział.

Bumerang to najnowsza znormalizowana platforma kołowa dla sił wielousługowych opracowana przez Military Industrial Company. Platforma posłużyła jako podstawa do opracowania transportera opancerzonego K-16, a także bojowego wozu piechoty K-17, zaprezentowanego publicznie podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie w 2015 roku.

Kresy.pl/TASS

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz