Najnowszy rosyjski transporter opancerzony Bumerang zapalił się w środę podczas rosyjskiej parady wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa. Nagrania z wydarzenia pojawiły się w mediach społecznościowych.

Widzowie rosyjskiej parady z okazji Dnia Zwycięstwa, która w tym roku ze względu na sytuację związaną z koronawirusem odbyła się dopiero 24 czerwca, podzieli się w mediach społecznościowych nagraniami palącego się wozu pancernego Bumerang.

Bumerang jest najnowszą platformą kołową sił rosyjskich. Platforma została wykorzystana jako podstawa do opracowania opancerzonego transportera K-16, a także bojowego wozu piechoty K-17 zaprezentowanego publiczności podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie.

Zobacz też: Rosja: Najnowszy transporter na eksport? [+VIDEO]

Nowy modułowy pojazd bojowy miał być ozdobą rosyjskiego przemysłu obronnego. Rosja zaczęła również promować eksport pojazdów opancerzonych opartych na najnowszej platformie bojowej Bumerang, której sprzedaż szacuje się na około miliard dolarów.

Platforma bojowa Bumerang została opracowana na zamówienie rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Jak podkreśla Rosoboronexport, platforma stanowi wyjątkową zaletę platformy, na której można zbudować szeroką gamę pojazdów z różnymi rodzajami broni i sprzętu.

Jak informowaliśmy wcześniej, Rosjanie są gotowi do stworzenia czołgu opartego właśnie o ten pojazd kołowy.

„Opancerzony transporter kołowy Bumerang jest zdolny do wykonywania zadań jak podstawa dla armaty czołgowej” – przekonywał dyrektor.  Intensyfikacja dynamiki lokalnych konfliktów zdaniem Krasowickiego wymaga większej mobilności piechoty i broni artyleryjskiej. „Jeśli klienci potrzebują tego rodzaju pojazdu bojowego, firma będzie gotowa na ich potrzeby”.

„Niedawno rosyjskie Ministerstwo Obrony zorganizowało konferencję poświęconą rozwojowi nowych rodzajów broni oraz sprzętu wojskowego i specjalnego, a do takich projektów zaoferowaliśmy naszą ujednoliconą kołową platformę pancerną Bumerang. Armie Rosji, NATO i niektórych innych krajów zwracają coraz większą uwagę na broń kołową oraz sprzęt wojskowy i specjalny, więc ujednolicona platforma pancerna na kołach mogłaby stać się fundamentem nowej rodziny kołowych pojazdów specjalnych i bojowych, takich jak pojazdy rozpoznawcze, pojazdy opancerzone, pojazdy dowodzenia, pojazdy wsparcia, obrony powietrznej lub pojazdy dowodzenia artylerii z odpowiednimi funkcjami rozpoznania i kontroli pojazdów” – przekonywał podczas wywiadu.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz