„Mamy informacje o polskich studentach na Białorusi, z którymi ich rodziny straciły kontakt; nie zostawimy ich bez pomocy, będziemy interweniowali w tej sprawie” – poinformował w środę na antenie „Polskiego Radia 24” wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Wcześniej, o zaginięciu na Białorusi dwóch polskich studentów informował poseł KO Michał Szczerba. Wydział konsularny ambasady RP w Mińsku potwierdził w środę, że zatrzymanych zostało trzech Polaków.

Podczas protestów na Białorusi zatrzymanych zostało trzech Polaków. Początkowo, we wtorek wieczorem, o zaginięciu dwóch z nich poinformował na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. „Niestety wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwóch polskich studentów. Skontaktowały się ze mną ich rodziny, które utraciły wczoraj wieczorem z nimi kontakt” – napisał Szczerba. W środę rano informacje potwierdził na antenie „Polskiego Radia 24” wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „Działamy, będzie udzielona pomoc, nasi dyplomaci są na miejscu” – podkreślił wiceminister. Wydział konsularny ambasady RP w Mińsku potwierdził w środę, że zatrzymanych zostało trzech Polaków. Miejsce pobytu dwóch z nich jest znane.

„Niestety wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwóch polskich studentów. Skontaktowały się ze mną ich rodziny, które utraciły wczoraj wieczorem z nimi kontakt. Otrzymałem zapewnienie od Pana Ambasadora, że konsul zajął się ich odnalezieniem” – napisał Michał Szczerba na Twitterze we wtorek wieczorem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Ja również byłem w kontakcie z posłem Szczerbą i mi te informacje przekazywał. Działamy, będzie udzielona pomoc, nasi dyplomaci są na miejscu Ja również byłem w kontakcie z posłem Szczerbą i mi te informacje przekazywał. Działamy, będzie udzielona pomoc, nasi dyplomaci są na miejscu” – zadeklarował wiceminister Jabłoński.

Wydział konsularny ambasady RP w Mińsku potwierdził w środę, że zatrzymanych zostało trzech Polaków. Podkreślono, że przedstawiciele konsulatu nie mieli do tej pory możliwości spotkania z zatrzymanymi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, już trzecią noc z rzędu na Białorusi trwały uliczne protesty przeciwników Aleksandra Łukaszenki nie uznających jego ogłoszonego oficjalnie wyborczego zwycięstwa.

Głównym ośrodkiem protestu pozostaje stolica państwa – Mińsk. Podobnie jak w poniedziałkowy wieczór jednym z głównych punktów zbornych protestujących było skrzyżowanie Prospektu Puszkińskiego i ulicy Prytyckiego. Jeszcze przed nastaniem wieczora do Mińska wjechała kolumna sprzętu wojskowego. Według komentatorów w ten sposób władze przygotowywały się do burzenia ewentualnych barykad, które już poprzedniego wieczora próbowali ustawiać manifestanci.

pap / polsatnews.pl / twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz