Białoruska Centralna Komisja Wyborcza poinformowała w niedzielę w południe, że frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi wyniosła 54 proc. Oznacza to, że wybory są ważne.

Frekwencja na niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi wyniosła 54 proc., więc wybory są ważne – oświadczyła szefowa Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Lidzija Jarmoszyna. Największa frekwencja została do tej pory odnotowana w obwodach homelskim i mohylewskim – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Dane dotyczące frekwencji zostały przedstawione wczesnym popołudniem w niedzielę. Jarmoszyna poinformowała o frekwencji wystarczającej, by uznać wybory za ważne. Według stanu z godz. 12 czasu lokalnego (godz. 11 czasu polskiego)  frekwencja nie przekroczyła 50 proc. jedynie w Mińsku (wynosiła tam 43 proc.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: W niedzielę Białoruś zakazała wjazdu do kraju 170 osobom. Łukaszenko twierdzi, że większość z nich pochodziła z Ukrainy i Polski

„Jednak i tutaj ludzie idą (do lokali wyborczych-PAP), powoli nadchodzą i stają w kolejkach” – dodała Jarmoszyna.

Najwyższa frekwencja została odnotowana w obwodach homelskim i mohylewskim. W obydwu przypadkach przekroczyła 60 proc.  Urzędujący prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenko pochodzi z obwodu mohylewskiego. Startuje on w wyborach po raz szósty i po raz piąty ubiega się o reelekcję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Łukaszenko: Jeśli Polska nie będzie prowadzić antybiałoruskich akcji będziemy budować z nimi stosunki

PAP przypomina, że CKW informowała wcześniej o rekordowej frekwencji w głosowaniu przedterminowym. W ciągu pięciu dni, od 4 do 8 sierpnia, głos oddało w ten sposób 41,7 proc. wyborców.

Zobacz także: Białoruś: protesty przeciwko niezarejestrowaniu popularnych opozycyjnych kandydatów na prezydenta [+FOTO/+VIDEO]

pap / wnp.pl / Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz