W niedzielę osiem osób zostało zastrzelonych w Nigrze przez poruszających się na motocyklach bojówkarzy. Sześć spośród zastrzelonych osób to francuscy turyści, dwie – ich szofer i przewodnik.

Grupa bojówkarzy na motocyklach zastrzeliła w niedzielę w Nigrze osiem osób – podaje agencja „Reuters”. Sześć osób spośród ofiar to francuscy turyści. Dwie pozostałe to ich nigerski szofer i przewodnik.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

O śmierci grupy turystów poinformował Tidjani Ibrahim Katiella, gubernator regionu Tillaberi, który znajduje się na południu kraju. Turyści zwiedzali rezerwat dla żyraf w Koure.

Wcześniej dochodziło do podobnych ataków. W maju bieżącego roku w tym samym regionie poruszający się na motocyklach napastnicy zabili w czasie ataków na okoliczne wsie 20 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niger jest członkiem wspieranej przez Francję sahelskiej grupy G5, stworzonej w 2014 roku, aby zwalczać bojówkarzy. W jej skład wchodzą także Burkina Faso, Mali, Mauretania i Czad.

W Nigrze stacjonuje 4,5 tysiąca żołnierzy francuskich i ponad 14 tysięcy „błękitnych hełmów”. W Agadez znajduje się również amerykańska baza dronów.

Mimo tych sił dżihadyści pozostają bardzo aktywni. W Nigrze działa zarówno Al-Kaida i Państwo Islamskie. W ciągu zeszłego roku liczba ataków wzrosła czterokrotnie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Niger: W ataku na bazę wojskową zginęło co najmniej 89 osób

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz