Władze Nowej Zelandii ogłosiły w niedzielę setny dzień bez nowego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Przestrzegają jednak przed zbyt wczesnym entuzjazmem.

W niedzielę Nowa Zelandia odnotowała setny dzień bez nowego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem – podaje agencja „Reuters”. Władze apelują jednak o dalsze przestrzeganie rygorów sanitarnych.

Władze kraju przestrzegają przed zbyt wczesnym entuzjazmem. Przypominają, że takie kraje jak Wietnam i Australia, które kiedyś miały pod kontrolą sytuację z koronawirusem, walczą teraz z odrodzeniem się epidemii i przyrostem zakażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Duża ilość nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Obostrzenia w niektórych powiatach

W kraju nie odnotowano nowych zakażeń od czerwca. Nowa Zelandia jest aktualnie pod względem sytuacji epidemiologicznej najbezpieczniejszym krajem na świecie.

Mieszkańcy kraju znów funkcjonują normalnie. Władze obawiają się jednak, że może to doprowadzić do zbytniego poluzowania dyscypliny w społeczeństwie. Władze uważają, że obywatele kraju mogą nie chcieć poddawać się testom na obecność koronawirusa oraz łamać zasady higieny.

Czytamy, że obywatele niechętnie instalują na swoich telefonach rządową aplikację do śledzenia kontaktów oraz informowania o możliwym zagrożeniu.

„Osiągnięcie 100 dni bez transmisji wirusa w społeczeństwie jest znaczącym kamieniem milowym, jednak dobrze wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na zbytnie zadowolenie” – agencja cytuje nowozelandzkiego ministra zdrowia dr Ashleya Bloomfielda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Już milion przypadków Covid-19 w Afryce. Ponad połowę zarejestrowano w RPA

„Widzieliśmy za granicą, jak szybko wirus może ponownie się pojawić i rozprzestrzenić w miejscach, w których wcześniej był kontrolowany, musimy być wciąż przygotowani na szybką eliminację możliwych przyszłych przypadków zakażenia w Nowej Zelandii” – dodał minister.

Od początku epidemii w kraju odnotowano 1219 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 22 zgony z powodu choroby COVID-19.

reuters.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz