W niedzielę na terenie Polski potwierdzono 624 przypadki zakażenia koronawirusem. Rekord w tym zakresie został pobity w sobotę – odnotowano wówczas 843 przypadki zakażenia. W minionym tygodniu w niektórych powiatach zostały przywrócone niektóre obostrzenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych 624 przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały odnotowane w ciągu doby. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 7 kolejnych osób. Łączna ilość zakażeń w kraju od początku epidemii wynosi 51 791, zaś ofiar śmiertelnych 1807. Rekordowa, dobowa liczba zakażeń została odnotowana w sobotę. Potwierdzono wówczas 843 nowe przypadki. Jak pisaliśmy, w minionym tygodniu w niektórych powiatach w kraju zostały przywrócone obostrzenia.

Mamy 624 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (149), małopolskiego (108), mazowieckiego (81), wielkopolskiego (63), pomorskiego (40), warmińsko-mazurskiego (30), podkarpackiego (28), łódzkiego (22), lubuskiego (20), lubelskiego (17), zachodniopomorskiego (15), opolskiego (13), dolnośląskiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (10) i kujawsko-pomorskiego (5)” – czytamy w niedzielnym komunikacie resortu. 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): , 94-K, 81-K Kraków, 83-M Radom, 84-M Tychy, 51-M Poznań, 79-K Łańcut, 85-K Starachowice” – dodano. Podkreślono, że większość osób cierpiała na choroby współistniejące.

W ostatnich dniach na terenie Polski odnotowywane były wyjątkowo wysokie liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę potwierdzono 843 nowe przypadki zakażenia. Był to rekord od początku trwania pandemii.

Od soboty w niektórych powiatach, w przypadku których widać wysoki wzrost zakażeń, ponownie zaczęły obowiązywać niektóre obostrzenia. Dotyczą m.in.: targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. We wspomnianych powiatach, obowiązują także nowe limity na weselach i innych uroczystościach rodzinnych: strefa czerwona – 50 osób,  strefa żółta – 100 osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, ze względu na wysoki współczynnik nowych zakażeń odwołana została m.in. defilada wojskowa 15 sierpnia.

Zobacz także: MEN: Szkoły rusza 1 września – będą obowiązywać zasady higieny związane z epidemią

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz