W niedzielę na terenie Polski potwierdzono 624 przypadki zakażenia koronawirusem. Rekord w tym zakresie został pobity w sobotę – odnotowano wówczas 843 przypadki zakażenia. W minionym tygodniu w niektórych powiatach zostały przywrócone niektóre obostrzenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o kolejnych 624 przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały odnotowane w ciągu doby. Z powodu choroby COVID-19 zmarło 7 kolejnych osób. Łączna ilość zakażeń w kraju od początku epidemii wynosi 51 791, zaś ofiar śmiertelnych 1807. Rekordowa, dobowa liczba zakażeń została odnotowana w sobotę. Potwierdzono wówczas 843 nowe przypadki. Jak pisaliśmy, w minionym tygodniu w niektórych powiatach w kraju zostały przywrócone obostrzenia.

Mamy 624 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (149), małopolskiego (108), mazowieckiego (81), wielkopolskiego (63), pomorskiego (40), warmińsko-mazurskiego (30), podkarpackiego (28), łódzkiego (22), lubuskiego (20), lubelskiego (17), zachodniopomorskiego (15), opolskiego (13), dolnośląskiego (12), świętokrzyskiego (11), podlaskiego (10) i kujawsko-pomorskiego (5)” – czytamy w niedzielnym komunikacie resortu. 

“Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): , 94-K, 81-K Kraków, 83-M Radom, 84-M Tychy, 51-M Poznań, 79-K Łańcut, 85-K Starachowice” – dodano. Podkreślono, że większość osób cierpiała na choroby współistniejące.

W ostatnich dniach na terenie Polski odnotowywane były wyjątkowo wysokie liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę potwierdzono 843 nowe przypadki zakażenia. Był to rekord od początku trwania pandemii.

Od soboty w niektórych powiatach, w przypadku których widać wysoki wzrost zakażeń, ponownie zaczęły obowiązywać niektóre obostrzenia. Dotyczą m.in.: targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. We wspomnianych powiatach, obowiązują także nowe limity na weselach i innych uroczystościach rodzinnych: strefa czerwona – 50 osób,  strefa żółta – 100 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, ze względu na wysoki współczynnik nowych zakażeń odwołana została m.in. defilada wojskowa 15 sierpnia.

Zobacz także: MEN: Szkoły rusza 1 września – będą obowiązywać zasady higieny związane z epidemią

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply