Według danych naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w Afryce do miliona. Ponad połowę przypadków (553 tys.) zarejestrowano w RPA, gdzie potwierdzono dotychczas 10 tys. zgonów.

W Egipcie odnotowano 95 tys. przypadków, w Nigerii 46 tys. Są to kraje, zaraz po RPA, o najwyższej liczbie zarejestrowanych zarażonych na kontynencie afrykańskim.

Liczba przypadków infekcji koronawirusa w RPA lokuje ten kraj na piątym miejscu na świecie po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Rosji.

Liczba zarażeń w Afryce może być dużo większa – na tym kontynencie wiele krajów dysponuje niewydolnymi systemami opieki zdrowotnej i ograniczonymi możliwościami prowadzenia testów.

Na całym świecie odnotowano już ok. 19 milionów przypadków koronawirusa, które spowodowały ponad 709 000 zgonów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Indiach liczba zarażonych przekroczyła dwa miliony. Koronawirus rozprzestrzenił się tam już na mniejsze miasta i obszary wiejskie, w związku z czym eksperci twierdzą, że w tym kraju epidemia osiągnie szczyt za kilka mieisęcy. Indie od połowy czerwca wykrywają średnio około 50 tys. nowych przypadków dziennie.

W Polsce w piątek liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 50 tys., przy ponad 14 tys. aktywnych przypadków. Codziennie rejestruje się ok. 800 nowych przypadków, głównie w woj. śląskim, małopolskim i mazowieckim. Liczba zgonów dotychczas wyniosła 1800. Jednak, jak informowaliśmy, w pierwszym półroczu 2020 r. w Polsce ogółem zmarło najmniej osób od kilku lat.

Kresy.pl / arcgis.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz