Według danych naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w Afryce do miliona. Ponad połowę przypadków (553 tys.) zarejestrowano w RPA, gdzie potwierdzono dotychczas 10 tys. zgonów.

W Egipcie odnotowano 95 tys. przypadków, w Nigerii 46 tys. Są to kraje, zaraz po RPA, o najwyższej liczbie zarejestrowanych zarażonych na kontynencie afrykańskim.

Liczba przypadków infekcji koronawirusa w RPA lokuje ten kraj na piątym miejscu na świecie po Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Rosji.

Liczba zarażeń w Afryce może być dużo większa – na tym kontynencie wiele krajów dysponuje niewydolnymi systemami opieki zdrowotnej i ograniczonymi możliwościami prowadzenia testów.

Na całym świecie odnotowano już ok. 19 milionów przypadków koronawirusa, które spowodowały ponad 709 000 zgonów.

W Indiach liczba zarażonych przekroczyła dwa miliony. Koronawirus rozprzestrzenił się tam już na mniejsze miasta i obszary wiejskie, w związku z czym eksperci twierdzą, że w tym kraju epidemia osiągnie szczyt za kilka mieisęcy. Indie od połowy czerwca wykrywają średnio około 50 tys. nowych przypadków dziennie.

W Polsce w piątek liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 50 tys., przy ponad 14 tys. aktywnych przypadków. Codziennie rejestruje się ok. 800 nowych przypadków, głównie w woj. śląskim, małopolskim i mazowieckim. Liczba zgonów dotychczas wyniosła 1800. Jednak, jak informowaliśmy, w pierwszym półroczu 2020 r. w Polsce ogółem zmarło najmniej osób od kilku lat.

Kresy.pl / arcgis.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply