Od poniedziałku ze względu na sytuację epidemiologiczną Konsulat Generalny RP we Lwowie zawiesza część swojej aktywności. Nie będą m.in. przyjmowane wnioski wizowe.

Komunikat o zmianie organizacji pracy konsulatu ukazał się w piątek na jego stronie internetowej. Ogłoszone ograniczenia mają obowiązywać w nadchodzącym tygodniu. „Z dniem 10.08.2020 r. zawiesza się przyjmowanie wniosków o wydanie wiz w konsulacie oraz w Punktach Przyjmowania Wniosków Wizowych (tzw. centrach wizowych), wniosków o wydanie/przedłużenie ważności Karty Polaka oraz przyjęcia interesantów we wszystkich sprawach niewymagających natychmiastowej interwencji konsula” – napisano w komunikacie.

Po odbiór dokumentów złożonych w placówce będzie można się zgłosić dopiero 17 sierpnia br.

Nie jest wykluczone, że okres ograniczonego zakresu funkcjonowania urzędu zostanie przedłużony, jeśli będzie to konieczne ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Polscy obywatele, którzy potrzebują pilnej interwencji konsula w razie znalezienia się na Ukrainie w trudnej i nieoczekiwanej sytuacji, mogą kontaktować się z konsulatem telefonicznie.

Jak podaje Lwiwśkyj Portał, od ponad miesiąca obwód lwowski przoduje na Ukrainie pod względem liczby chorych na COVID-19. Według stanu na 9 sierpnia od początku epidemii w obwodzie potwierdzono 10851 przypadków zarażenia. Ostatniej doby wykonano 1211 testów i 125 z nich dało wynik pozytywny, z czego 45 w samym Lwowie. W tym czasie wyzdrowiało 18 osób, a 3 zmarły.

1 sierpnia, gdy ukraiński rząd wprowadził nowe reguły oceny sytuacji epidemiologicznej, miasto Lwów trafiło do tzw. pomarańczowej strefy zagrożenia koronawirusem, co wymagało m.in. zamknięcia ośrodków kultury, hosteli, siłowni i centrów fitness. Władze miasta wbrew decyzji Kijowa zdecydowały, że placówki te mogą pracować, o ile korzystający z nich będą stosować się do wymogu zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu. W obwodzie lwowskim pomarańczowymi strefami stały się również rejony mikołajowski, przemyślański i pustomycki. Strefa żółta objęła rejony żółkiewski, jaworowski i kamionecki. Pozostałe rejony ogłoszono strefą zieloną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Dwa zbuntowane ukraińskie miasta wykreślono z listy obszarów najbardziej zagrożonych COVID-19

Kresy.pl / gov.pl / portal.lviv.ua / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz