Trybunał Obrachunkowy Hiszpanii (TCU) potwierdził, że lewicowa partia Podemos, która współrządzi krajem, przed wyborami parlamentarnymi 2019 wystawiła nielegalnie faktury na ponad 425 tys. euro – poinformowały w sobotę hiszpańskie media.

Hiszpański Trybunał Obrachunkowy (TCU) potwierdził, że lewicowa partia Podemos, która współrządzi krajem, przed wyborami parlamentarnymi 2019 wystawiła nielegalnie faktury na ponad 425 tys. euro – podała Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na sobotnie doniesienia hiszpańskich mediów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

TCU jest hiszpańskim odpowiednikiem Najwyższej Izby Kontroli. Instytucja wykazała w raporcie, że nieprawidłowości finansowe dotyczą kampanii przed wyborami parlamentarnymi z 28 kwietnia 2019 r.

Zobacz także: Hiszpania: socjaliści i radykalnie lewicowy Podemos tworzą koalicję rządową

Madrycki dziennik „ABC”, który dotarł do sprawozdania TCU podkreślił, że ponad 290 tys. euro, wydane przez Podemos rzekomo na cele związane z kampanią wyborczą, w rzeczywistości „nie miało z nią nic wspólnego”. Reszta kwoty dotyczy wydatków Podemos, których faktury są pozbawione celu transferu środków. Trybunał Obrachunkowy uznał, że one także zostały wydane niezgodnie z prawem.

„ABC” pisze, że praktyki niezgodne z prawem dotyczyły m.in. transferów pieniędzy pomiędzy lewicowym ugrupowaniem z Hiszpanii oraz firmą konsultingową, która jest powiązana z władzami Wenezueli.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dziennik „El Mundo” zaznaczył, że część środków, wydanych przez władze Podemos przed wyborami, trafiła na konto firmy konsultingowej Neurona. Zdaniem gazety spółka ta ma powiązania z władzami Wenezueli.

Czytamy, że były działacz Podemos Jose Manuel Calvente potwierdził już na Twitterze współpracę ze wspomnianą firmą.

pap / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz