Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko polecił stworzyć w kraju „milicję ludową” w celu wzmocnienia obronności kraju. Białoruski minister obrony Wiktor Chrenin zaznaczył, że to „znacznie zwiększy liczbę obrońców kraju”.

Jak poinformował portal Mil.in.ua, prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko polecił stworzyć w kraju „milicję ludową” w celu wzmocnienia obronności kraju. Białoruski minister obrony Wiktor Chrenin zaznaczył, że to „znacznie zwiększy liczbę obrońców kraju”.

Takie informacje zostały podane podczas rozmowy szefa resortu obrony państwa z dziennikarzami na spotkaniu „Bezpieczeństwo Wojskowe i Obrona Państwa”. Chrenin zauważył, że taka decyzja została podjęta dla rozwoju sił zbrojnych.

„Na wczorajszym spotkaniu, w ramach korekty spraw związanych z rozwojem Sił Zbrojnych, głównodowodzący postawił zadanie stworzenia „milicji ludowej” w naszym kraju… najważniejsze jest to, że mamy do tego zarówno ludzi, jak i broń” – powiedział.

Dodał, że kwestia ta zostanie omówiona z gubernatorami i zostanie przygotowane uzasadnienie legislacyjne.

„Musimy też omówić te kwestie z gubernatorami, zdefiniować je pod względem prawnym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że liczba obrońców naszej ojczyzny znacznie wzrośnie” – powiedział Chrenin.

Przypomnijmy, że prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem ogłosił., że jest zaniepokojony tym, co nazwał posunięciami Zachodu w celu rozbioru Ukrainy i oskarżył Polskę o dążenie do zajęcia zachodniej części kraju.

Nie przedstawił żadnych dowodów na swoje twierdzenia.

„Niepokoi nas to, że są gotowi, Polacy i NATO, wyjść i pomóc zająć zachodnią Ukrainę tak, jak to było przed 1939 rokiem” – powiedział Łukaszenko podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Kresy.pl/Mil.in.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz