Jak donosi w sobotę Agencja Prasowa Returs. Szef współrządzącej we Włoszech Partii Demokratycznej, zamieścił w internecie nagranie, w którym mówi o swoim zarażeniu koronawirusem.

W sobotę agencja poinformowała, że Nicola Zingaretti lider współrządzącej Włochami Partii Demokratycznej, przekazał na swoim profilu facebook o tym, że został zarażony koronawirusem.

“Też mam koronawirusa” powiedział Zingeretti na swoich profilu facebook. Szef partii przebywa teraz w swoim domu, odizolowany od innych ludzi. Jak dodaje, poinformował o swoim stanie zdrowia wszystkich, z którymi miał w ostatnim czasie styczność.

Włochy są państwem w największym stopniu zagrożonym epidemią koronawirusa. Liczba przypadków zachorowań przekroczyła już 3 tys. w 19 z 20 włoskich regionów. Najwięcej jest w regionach północnych gdzie wykryto pierwsze zachorowania.

Jak podał nasz portal w środę, władze Włoch zadecydowały o zamknięciu od 5 marca wszystkich szkół w kraju. Nauka szkolna będzie zawieszona we Włoszech przez 1o dni. Decyzja włoskiej minister edukacji Lucii Azzoliny nastąpiła po konsultacji z ekspertami Ministerstwa Zdrowia, którzy doradzili taki środek zapobiegania wybuchowi epidemii groźnego dla osób starszych wirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Włochy poszły tym samym w ślady innych państw, które już zawiesiły naukę w szkołach. Zajęcia szkolne zostały zawieszone w Chinach, Japonii, Iraku i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We Francji zamknięto 120 szkół.

Ministerstwo Zdrowia Włoch chce także rozgrywania meczów włoskich lig piłki nożne bez udziału kibiców. Na razie działacze piłkarscy ograniczyli się do przełożenia terminów kilku spotkań. Władze apelują do obywateli aby nie witali się poprzez uścisk dłoni bądź objęcia.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply