Z powodu szerzącego się we Włoszech koronawirusa władze tego państwa zadecydowały w środę o zamknięciu wszystkich placówek szkolnych.

Jak podał w środę portal BBC władze Włoch zadecydowały o zamknięciu od 5 marca wszystkich szkół w kraju. Nauka szkolna będzie zawieszona we Włoszech przez 1o dni. Decyzja włoskiej minister edukacji Lucii Azzoliny nastąpiła po konsultacji z ekspertami Ministerstwa Zdrowia, którzy doradzili taki środek zapobiegania wybuchowi epidemii groźnego dla osób starszych wirusa.

Włochy poszły tym samym w ślady innych państw, które już zawiesiły naukę w szkołach. Zajęcia szkolne zostały zawieszone w Chinach, Japonii, Iraku i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. We Francji zamknięto 120 szkół.

Ministerstwo Zdrowia Włoch chce także rozgrywania meczów włoskich lig piłki nożne bez udziału kibiców. Na razie działacze piłkarscy ograniczyli się do przełożenia terminów kilku spotkań. Władze apelują do obywateli aby nie witali się poprzez uścisk dłoni bądź objęcia.

Włochy są państwem w największym stopniu zagrożonym epidemią koronawirusa. Liczba przypadków zachorowań przekroczyła już 3 tys. w 19 z 20 włoskich regionów. Najwięcej jest w regionach północnych gdzie wykryto pierwsze zachorowania. Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło już 27 osób.

bbc.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply