Premier Japonii Shinzo Abe wystąpił o zamknięcie wszystkich szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych by zapobiec szerzeniu się koronawirusa.

„Rząd nadaje najwyższy priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci” – słowa Abe zacytował portal gazety „Japan Times”. Premier Japonii wystąpił o zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych od najbliższego poniedziałku. Decyzja w tej sprawie została podjęta na specjalnym, poświęconym zagadnieniu koronawirusa posiedzeniu rządu. „Podjęto wysiłki na rzecz zapobiegania szerzeniu się infekcji wśród dzieci w każdym regionie i ten jeden, dwa tygodnie będą zdecydowanie krytycznym okresem” – powiedział Abe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje „Japan Times” jeszcze tego samego dnia w którym premier ogłosił swój wniosek zamknięto na tydzień około 1600 szkół podstawowych i średnich na północnej wyspie Hokkaido gdzie odnotowano już 50 przypadków koronawirusa. Zamknięte są zarówno szkoły publiczne jak i prywatne.

„Japan Times” podał też, że w czwartek rano liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 200. Japonia jest więc czwartym po Chinach, Korei Południowej i Włoszech krajem o największej liczbie zakażonych. Podana liczna nie obejmuje jednak ponad 700 osób zainfekowanych koronawirusem, które przebywają na cumującym w porcie w Jokohamie amerykańskim statku wycieczkowym Diamond Princess. Statek od 6 lutego stoi w porcie objęty kwarantanną.

Czytaj także: USA: Lokalne władze nie chcą przyjmować zarażonych koronawirusem

japantimes.co.jp/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz