Premier Japonii Shinzo Abe wystąpił o zamknięcie wszystkich szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych by zapobiec szerzeniu się koronawirusa.

„Rząd nadaje najwyższy priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci” – słowa Abe zacytował portal gazety „Japan Times”. Premier Japonii wystąpił o zamknięcie wszystkich placówek edukacyjnych od najbliższego poniedziałku. Decyzja w tej sprawie została podjęta na specjalnym, poświęconym zagadnieniu koronawirusa posiedzeniu rządu. „Podjęto wysiłki na rzecz zapobiegania szerzeniu się infekcji wśród dzieci w każdym regionie i ten jeden, dwa tygodnie będą zdecydowanie krytycznym okresem” – powiedział Abe.

Jak podaje „Japan Times” jeszcze tego samego dnia w którym premier ogłosił swój wniosek zamknięto na tydzień około 1600 szkół podstawowych i średnich na północnej wyspie Hokkaido gdzie odnotowano już 50 przypadków koronawirusa. Zamknięte są zarówno szkoły publiczne jak i prywatne.

„Japan Times” podał też, że w czwartek rano liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 200. Japonia jest więc czwartym po Chinach, Korei Południowej i Włoszech krajem o największej liczbie zakażonych. Podana liczna nie obejmuje jednak ponad 700 osób zainfekowanych koronawirusem, które przebywają na cumującym w porcie w Jokohamie amerykańskim statku wycieczkowym Diamond Princess. Statek od 6 lutego stoi w porcie objęty kwarantanną.

Czytaj także: USA: Lokalne władze nie chcą przyjmować zarażonych koronawirusem

japantimes.co.jp/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz