W piątek w Lubece w północnych Niemczech doszło do ataku nożownika na pasażerów autobusu. Według policji 8 osób zostało rannych lecz lokalne media piszą o 14 rannych. Atakującym miała być osoba pochodzenia irańskiego.

Według agencji dpa powołującej się na informacje od niemieckiej policji, napastnikiem był młody człowiek „którego tożsamość pozostaje niejasna”. W autobusie miał on wyciągnąć ostre narzędzie i ranić nim 8 osób, w tym 3 „poważnie”. Pozostali mają lekkie obrażenia. Pasażerowie mieli obezwładnić napastnika i przekazać go w ręce policji. Policyjni specjaliści sprawdzają także „podejrzany” plecak znajdujący się w autobusie. Według rzeczniczki prokuratury w Lubece „niczego nie można wykluczyć, nawet podłoża terrorystycznego [ataku]”.

Więcej szczegółów podaje lokalny portal Luebecker Nachrichten, uzupełniający na bieżąco swoje informacje. Podaje on, że rannych zostało 14 osób. Według cytowanego przez niego świadka, autobus jechał do Travemünde z kompletem pasażerów. Niespodziewanie jeden z pasażerów rzucił na podłogę swój plecak. Człowiek ten wyciągnął broń (według niektórych relacji był to nóż kuchenny) i zaczął atakować nią ludzi w pojeździe. Kierowca zatrzymał autobus i również został zaatakowany. Mimo to udało mu się otworzyć drzwi i umożliwić pasażerom ucieczkę. Na miejscu zjawił się patrol policji, który zatrzymał sprawcę. Trwają przesłuchania sprawcy oraz świadków zdarzenia.

Według Luebecker Nachrichten plecak, który upuścił sprawca, tlił się i został szybko ugaszony. Medium to podało, że napastnik twierdził, że pochodzi z Iranu.

Luebecker Nachrichten dowiedziało się także od starszej prokurator Ulli Hingst, że sprawca ma 34-lata, jest obywatelem niemieckim, ale „nie urodził się w Niemczech”. Według Hingst śledczy nie mają na razie przesłanek do mówienia, że przyczyną dzisiejszych wydarzeń w Lubece była „polityczna radykalizacja w jakiejkolwiek formie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: atak nożownika w Wuppertalu – jedna osoba nie żyje

Kresy.pl / pda / Luebecker Nachrichten
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Prokurator Ulli Hingst należy uspokoić i pocieszyć,nie są ważne ofiary nożownika,ważne że nikt nawet nie pomyśli,że w Lubece nawaliła”polityczna radykalizacja w jakiejkolwiek formie”.Kolorowy skarb Niemiaszków,to samo złoto,nie może być fałszywy.Ktoś tu jest porąbany i nienormalny.