Policja przeszukała mieszkania dwójki podejrzanych osób o zamach na autobus z członkami drużyny piłkarskiej i aresztowała jednego z nich.

Obaj podejrzani związani są z niemieckimi kręgami islamistycznymi. O działaniach policji poinformowała na specjalnej konferencji prasowej prokurator Frauke Koehler. Przedstawicielka organów ścigania poinformowała również, że wzięcie przez Antifę odpowiedzialności za zamach, o którym informowaliśmy, policja uznaje za niewiarygodne.

ZOBACZ WIĘCEJ: Eksplozje w Dortmundzie – atak na autokar piłkarzy Borussii [+VIDEO] 

Zakładamy, że to był atak terrorystyczny. Nie są jednak znane jego dokładne motywy. Na miejscu ataku znaleziono trzy takie same listy. Bardzo możliwa jest zatem odpowiedzialność islamistów. Zresztą wytypowano już dwie podejrzane osoby z tego kręgu. Przeszukane zostały ich mieszkania. Jedna osoba została zatrzymana – powiedziała Koehler.

Niemiecka prokurator podała również informacje o ładunkach wybuchowych: Materiały wybuchowe były wyposażone w metalowe kołki. Jeden z nich wbił się w zagłówek fotela. Mamy wielkie szczęście, że nie doszło do tragedii. Bomby miały zasięg ponad 100 metrów – powiedziała prokurator.

kresy.pl / onet.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz