Bułgaria zawiesiła wykonanie umowy o remontowaniu bułgarskich MiG-29 przez rosyjskie przedsiębiorstwo. Stało się tak na skutek skargi z Ukrainy.

O zawieszeniu umowy bułgarsko-rosyjskiej poinformował minister obrony Bułgarii Kasimir Karakaczanow. Jak stwierdził, umowa o remoncie 15 samolotów z rosyjskim koncernem RSK MiG została wstrzymana, ze względu na skargę jaką do bułgarskiego Urzędu Ochrony Konkurencji złożyło ukraińskie państwowe przedsiębiorstwo zbrojeniowe Ukroboronprom.

Karakaczonow ukazał jednak wstrzymanie wykonania umowy z Rosjanami jako formalność. Uznał działania Ukraińców za „próbę sabotażu decyzji ministerstwa [obrony Bułgarii] prowadzenia bezpośrednich negocjacji z RSK MiG”. Bułgarski minister podkreślił przy tym, że Ukroboronprom nie ma ani licencji, ani technicznych możliwości realizacji prac remontowych jakich wymagają bułgarskie myśliwce.

Karakaczonow poinformował też, że skarga ukraińskiego koncernu zawiera błędy formalne, które Ukraińcy powinni poprawić najpóźniej do piątku. Jak ocenił ukraińska skarga „paraliżuje” bułgarskie lotnictwo wojskowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Podpisany w grudniu kontrakt między bułgarskim Ministerstwem Obrony a RSK MiG zakłada remont i serwis 15 myśliwców Mig-29 w ciągu czterech lat. Wartość kontraktu to 81,3 miliony lewów czyli około 49 mln dolarów.

Czytaj także: Wielki Zjazd Bułgarów w centrum Ukrainy

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz