W piątek trzy amerykańskie bombowce B-52H leciały nad terytorium Polski. Skierowały się następnie na terytorium Ukrainy. Samoloty wystartowały z bazy wojskowej w Wielkiej Brytanii. Po przekroczeniu ukraińskiej granicy powietrznej samoloty skierowały się na skraj Półwyspu Krymskiego.

Trzy amerykańskie bombowce B-52H przeleciały w piatek nad terytorium Polski, lecąc między innymi na Lublinem – podaje portal “Lublin112.pl”. Samoloty skierowały się następnie na terytorium Ukrainy. Maszyny wystartowały z bazy wojskowej w Wielkiej Brytanii. Po przekroczeniu ukraińskiej granicy powietrznej samoloty skierowąły się na skraj Półwyspu Krymskiego.

Czytamy, że na radarach widoczne były tylko dwa samoloty Boeing B-52 Stratofortress. Wynikało to z faktu, że dwa z trzech bombowców miały włączony transponder Mode-S, co umożliwiało śledzenie ich podczas podróży w kierunku regionu Morza Czarnego.

Po przekroczeniu granicy powietrznej z Ukrainą, samoloty skierowały się na skraj Półwyspu Krymskiego.

Samoloty wystartowąły z bazy RAF Fairford w Wielkiej Brytanii.

Bombowce brały udział w szkoleniu integracyjnym z ukraińskimi myśliwcami.

W czasie przelotu nad Europą, bombowcom towarzyszyły myśliwece sił powietrznych NATO. Po przekroczeniu ukraińskiej granicy powietrznej samoloty były eskortowane przez myśliwce Su-27 i MiG-29 z brygady lotnictwa taktycznego Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ramach misji Allied Sky, amerykańskie bombowce strategiczne B-52H wykonały przelot nad 30 krajami członkowskimi NATO. Towarzyszyły im m.in. polskie F-16.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply