Dowody wydają się wskazywać, że koronawirus powstał naturalnie – powiedział we wtorek przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Mark Milley.

Podczas konferencji w Pentagonie generał Mark Milley, przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA, oświadczył, że w przestrzeni medialnej jest dużo spekulacji na temat pochodzenia koronawirusa – informuje agencja Reuters. Zaznaczył, że służby wywiadowcze USA usiłują wyjaśnić sprawę. “Na ten moment powiem, że to jest nierozstrzygnięte, ale dowody wydają się wskazywać, że to natura. Nie wiemy tego jedna na pewno” – podkreślił wojskowy.

Zobacz także: Chiński dyplomata oskarża USA o rozpoczęcie epidemii w Wuhan

Jak informuje agencja, dziennik “Washington Post” podał we wtorek informacje sugerujące, że dwa lata przed epidemią, laboratorium w chińskim mieście Wuhan odwiedzali kilkukrotnie amerykańscy dyplomaci.

“Wysłali dwa oficjalne ostrzeżenia do Waszyngtonu dotyczące niewystarczających procedur bezpieczeństwa w laboratorium, w którym przeprowadzano ryzykowne badania nad koronawirusami pochodzącymi od nietoperzy” – cytuje gazetę portal “Interia”.

Agencja Reuters zaznacza, że zdaniem większości naukowców wirus ma naturalne pochodzenie – od zwierząt.

Już w lutym chiński Instytut Wirusologii w Wuhan zdementował pogłoski sugerujące, że wirus mógł zostać sztucznie zsyntetyzowany w jednym z jego laboratoriów lub przypadkowo się stamtąd wydostał.

Zespół 27 naukowców opublikował w lutym w czasopiśmie medycznym “Lancet” oświadczenie, potępiające teorie spiskowe, które “nie służą niczemu poza podsycaniem strachu, plotek i uprzedzeń, które zagrażają globalnej współpracy w walce z epidemią”.

Zobacz także: Stany Zjednoczone odpowiadają na oskarżenia o rozsiewanie koronawirusa

reuters.com / fakty.interia.pl / kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Medor
  Medor :

  Propaganda establishmentu od początku zapewnia, że wirus ma naturalne pochodzenie.

  Wiele podejrzeń wskazuje na to, że wirus pochodzi i został stworzony w Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie w laboratorium prowadzonym przez prof. Charlesa Liebera, przewodniczącego na katedrze bio-chemii na Uniwesytecie Harvada i jednocześnie… współpracownika Uniwersytetu… w Wuhan, badania którego finansowane były przez Billa Gatesa. Lieber aresztowany został 28.01.2020 przez FBI. Jeden z jego współpracowników i studentów zatrzymany jeszcze w Grudniu 2019 Chińczyk Zaoshon Zeng, prawdopodobnie jeden z kilku kurierów, nielegalnie posiadał przy sobie 21 próbek niezidentyfikowanej zawartości pochodzących z laboratorium. Było to tuż przed wybuchem epidemii w Wuhan. Zatrzymany został przy okazji jego podróży do, tak tak, do Wuhan w Chinach.

  Ale oczywiście są to tylko teorie spiskowe, których podszeptom nie dajmy się zwieść, bo one od złego niedźwiedzia pochodzą i jego agentów.
  Tylko my lisy pragniemy waszego dobra i ochronić wasze kurniki przed niebezpieczeństwem!
  Czytajcie naszą korporacyjną lisią prasę a będziecie bezpieczne, kury!
  Oto Słowo Lisie, Demokracji niech będą Dzięki.