Amerykańscy żołnierze przyznali, że zwyczaj wykorzystywania seksualnego dzieci w Afganistanie był trudny do zwalczania, bo praktykowali go afgańscy dowódcy, których Amerykanie mieli wspierać.

Dan Quinn, były kapitan amerykańskich sił specjalnych, opowiedział, że wraz ze swoim kolegą sierżantem Charlesem Martlandem, pobili dowódcę afgańskiej milicji, wykorzystującego seksualnie przykutego do łóżka małego chłopca. Po zdarzeniu tym armia odwołała kapitana Quinna z Afganistanu, a żołnierz podjął decyzję o odejściu z wojska.

Rzecznik amerykańskiego sztabu w Afganistanie powiedział, że „molestowanie seksualne dzieci jest sprawą lokalnego prawa karnego, więc amerykańska armia nie będzie zajmować stanowiska w tej sprawie”.

Współżycie seksualne z młodymi chłopcami i traktowanie ich jak seksualnych niewolników jest w afgańskiej kulturze zjawiskiem dość powszechnym – pisze Agnieszka Kazimierczuk w „Rzeczpospolitej”. Nosi to nazwę bacha bazi – w dosłownym przekładzie „tańczący chłopcy”. Polega na tym, że mały chłopiec, na ogól z biednej rodziny, trafia pod „opiekę” dorosłego mężczyzny. Ten wspomaga go materialnie, ale w rzeczywistości dziecko jest traktowane jako seksualny niewolnik. Za rządów talibów praktyka ta była karana śmiercią jako niezgodna z szariatem. Teraz znów jest zjawiskiem powszechnym – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

rp.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    wepwawet :

    Coś się przynajmniej Amerykanom udało. Ludzie w Afganistanie mogli powrócić do uprawiania swych zwyczajów – jakże demokratycznie i postępowo. Oczywiście o dziewczynkach się nie mówi, sam prorok Muhammad poją Aiszę za żonę kiedy miała 6 lat, ale skonsumował związek dopiero kiedy miała 9-więć – więc to nie jest haram. 🙂