W czwartek w Skierniewicach około godziny 17:00 agresywny obywatel Ukrainy zaczepiał przypadkowe osoby i groził im pałką teleskopową. Po zatrzymaniu zasłabł i mimo natychmiastowej reanimacji umarł.

Jak poinformował portal łódź 112, w czwartek w Skierniewicach około godziny 17:00 agresywny obywatel Ukrainy zaczepiał przypadkowe osoby i groził im pałką teleskopową. Po zatrzymaniu zasłabł i mimo natychmiastowej reanimacji umarł.

Skierniewicka prokuratura w tej sprawie prowadzi dochodzenie. Według relacji świadków Ukrainiec był bardzo agresywny i na osiedlu Widok w Skierniewicach zaczepiał on przypadkowych przechodniów grożąc im teleskopową pałką.

Zobacz też: „Rz”: Polska krajem imigrantów – nie ma innego wyjścia

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Gdy na miejsce przyjechała policja, mężczyzna został już obezwładniony przez trzy osoby. Po założeniu mężczyźnie kajdanek ten miał się uskarżać się na złe samopoczucie po czym stracił przytomność. Jednym z mężczyzn, który dokonał obywatelskiego zatrzymania był ratownikiem medyczny więc przystąpił on od razu do reanimacji agresora. Niebawem na miejsce przyjechała karetka pogotowia, której załoga kontynuowała reanimację – informuje lokalny portal.

Kiedy dosłownie po kilkunastu sekundach od zatrzymania aresztowany zaczął gorzej oddychać, funkcjonariusze rozkuli go. Chwilę później zasłabł – informuje mł. insp. Joanna Kącka, rzeczniczka prasowa KWP w Łodzi.

Mężczyzna zmarł, prokuratura wyjaśnia przebieg i okoliczności zdarzenia.

Zobacz też: Ukrainiec pomagał imigrantom, przez pięć lat nie wjedzie do Polski

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy wcześniej, kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali 3 obywateli Ukrainy podejrzanych o rozbój z użyciem noża. Podejrzani grożąc pokrzywdzonemu nożem ukradli mu portfel z dokumentami i gotówką.

Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn prokuratura zastosowała m.in. policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 października 2021 roku w toalecie jednego z centów handlowych. Podejrzani w wieku 25, 23 i 21 lat uderzyli 37-letniego mieszkańca Katowic i grożąc mu nożem, ukradli portfel z zawartością dokumentów, kart bankomatowych i gotówki w wysokości 20 zł. Od tego czasu ukrywali się. Sprawą rozboju zajęli się kryminalni z katowickiej komendy, którzy intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców i ich zatrzymaniem.

Pierwszy został zatrzymany 23-latek, kiedy robił zakupy w jednej z galerii handlowych. Zauważył go policjant pracujący przy sprawie, kiedy w czasie wolnym od służby pojechał z rodziną na zakupy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W czasie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie prawie 40 porcji dilerskich marihuany.

Dwóch pozostałych sprawców zostało zatrzymanych przez katowickich kryminalnych w swoich mieszkaniach na terenie Śląska.

Wobec pierwszego zatrzymanego za rozbój z użyciem noża i posiadanie narkotyków, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali na czas trwającego postępowania zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Zastosowano również zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportów oraz poręczenie majątkowe Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Kresy.pl/Łódź112

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz