Czwórka napastników pochodzenia czeczeńskiego pobiła mieszkańca Zamościa – poinformował w sobotę portal lublin112.pl. Powodem miała być wymiana zdań w internecie.

Czterech mieszkańców Warszawy czeczeńskiego pochodzenia udało się do Zamościa w celu pobicia członka internetowej grupy – poinformował w sobotę lublin112. Trzech mężczyzn i jednak kobieta przyjechali ze stolicy specjalne w celu pobicia nastolatka. Napastniczka nagrywała całe wydarzenie i transmitowała w internecie.

Do wydarzenia miało dojść ze względu na dyskusję na internetowym forum. Według informacji ustalonych przez lubelski portal, wszyscy uczestnicy wydarzenia byli członkami jednej grupy na Facebooku. Jej administrator przekazywał po zdarzeniu, że kobieta od kilku dni zamieszczała na forum obraźliwe wpisy, pod jednym z nich wywiązała się dyskusja z mieszkańcem Zamościa. Młody mężczyzna był też zastraszany.

Mieszkaniec Zamościa doznał licznych obrażeń ciała, między innymi złamanej szczęki. Świadkowie wydarzenia zawiadomili policję, jednak zanim przybyła na miejsce napastnicy ukradli pobitemu telefon.

Kobieta nagrała wydarzenie i udostępniła je w mediach społecznościowych. “To jest Ramzan ogólnie, jest z nami przyjaciel mojego chłopaka”. Całe nagranie jest bardzo wulgarne, widać na nim jak znajomi młodej sprawczyni biją i kopią mężczyznę z Zamościa.

Internauci doszukiwali się w sprawcach członków warszawskiego klubu walk Legia Fight Club. Na stronie klubu zostało podane oświadczenie, w którym przekazywane jest, że żaden z napastników nigdy nie trenował w tej placówce.

– napastnikiem nie jest żadna z osób, których nazwiska wskazuje autor teksów pojawiających się w sieci

– napastnik widniejący na nagraniu NIE JEST i nigdy NIE BYŁ członkiem naszego klubu, jak również nie trenował w klubie LEGIA FIGHT CLUB

– profile naszych zawodników zostały opublikowane bezpodstawnie; każdy z nich w tym czasie był w swoim miejscu pracy, co mogą potwierdzić ich przełożeni

“Prosimy nie szerzyć dalej niepotwierdzonych informacji, tylko poczekać na oficjalne stanowisko Policji w tej sprawie. Bezpodstawne i nieprawdziwe informacje rozpowszechniane w sieci godzą w dobre imię zarówno sekcji zapaśniczej Legii Warszawa, jak i Legia Fight Club” – przekazuje warszawski klub.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zoacz też: Poznań: Działacze Konfederacji zaatakowani w centrum miasta

Zobacz także: Skwierzyna: amerykańscy żołnierze podejrzani o pobicie Polaków pozostają na służbie

Kresy.pl/lublin112.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    A co na to prokuratura?Czyż nie było to motywowane słynna “mową nienawiści” i atak miał podłoże narodowościowe,ksenofobiczne? A może takie zarzuty prokuratura(zwłaszcza jedna) stawia TYLKO Polakom?Dobrze byłoby pilnować jak ta sprawa sie skończy,bo możliwe że umorzeniem.