W niedzielę 23 lutego dwaj działacze Konfederacji, zbierający na ul. Półwiejskiej w Poznaniu podpisy pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka na prezydenta, zostali zaatakowani gazem pieprzowym przez nieznanych sprawców. Jeden z działaczy został też uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na policję.

O sytuacji poinformował Jakub Mierzejewski, prezes okręgowego zarządu partii w Poznaniu.

“Dzisiaj około godziny 13 w centrum Poznania na ul. Półwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha doszło do ataku na działaczy Konfederacji, zbierających podpisy pod listami poparcia dla kandydata na urząd Prezydenta RP Krzysztofa Bosaka. Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto (Aleje Marcinkowskiego 31).”

Sytuacja została także opisana na oficjalnym profilu Konfederacji.

Portal Głos Wielkopolski poinformował, że Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdził wpłynięcie zgłoszenia.

– Zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.30. Gdy działacze Konfederacji już pakowali się do samochodu, koło pomnika Starego Marycha, dwie inne osoby podeszły do nich i rozpyliły gaz pieprzowy. Policjanci przyjęli zgłoszenie – mówi P. Garstka.

Zobacz także: Konfederacja zarzuca rządowi dyskryminację Polaków

gloswielkopolski.pl / kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply