W środę na konferencji prasowej w Sejmie, politycy Konfederacji wyrazili swój sprzeciw wobec wprowadzenia ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Według posłów, dokument im przedstawiony jest zbyt nieprecyzyjny i pozostawia duże pole do interpretacji.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, twierdzi, że jest to kolejna rządowa ustawa o charakterze pro-imigranckim: „Ta ustawa dyskryminuje polskich obywateli, a konkretnie tych, którzy w Polsce uzyskują dyplom lekarza, w stosunku do obywateli innych państw, gdzie uzyskanie takiego dyplomu jest dużo prostsze” – mówi poseł.

Swoje zaniepokojenie wyraził również Grzegorz Braun, prezes partii Konfederacja Korony Polskiej. Poseł zaznaczył, że koło poselskie Konfederacji jest zwolennikiem wolności w sferze usług medycznych, uważa jednak, że wprowadzenie nowych przepisów może naruszyć regulację prawną o klauzuli sumienia: „Jesteśmy za wolnością, ale uwaga rozstrzygając dylemat, który rodzi to złe ustawodawstwo, musimy jednak opowiedzieć się za niedyskryminacją Polaków, ustawa o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty zmierza do uchylenia klauzuli sumienia”.

Politycy twierdzą, że nowe przepisy próbują przyrównać zarobki lekarzy stażystów do poziomu zarobków „kogoś kto roznosi ulotki”. Jakub Kulesza przewodniczący koła Konfederacji, uważa że ustawa jest kolejnym aktem wypychania polskich lekarzy za granicę, gdzie mają mieć proponowane lepsze warunki.

zobacz także: potencjalny „czarny koń” wyborów

„W ten sposób nie uzdrowimy systemu ochrony zdrowia, w ten sposób pogłębiamy te patologie, które funkcjonują w tym systemie ponieważ uderzamy w najbardziej newralgiczny punkt, czyli w przyszłe kadry, które będą nas leczyły” – podsumował.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz