Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił, że władze wszystkich szczebli z powodzeniem walczą z pandemią koronawirusa SARS COVID-19.

Na oficjalniej stronie internetowej prezydenta Rosji pojawiły się skierowane do Rosjan życzenia z okazji prawosławnych Świąt Wielkiej Nocy.  W notce nie zabrakło także odniesienia się do obecnej pandemii. „Sytuacja znajduje się pod pełną kontrolą. Całe nasze społeczeństwo jednoczy się wobec wspólnego zagrożenia” – twierdzi Putin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przywódca Rosji zapewnił, że kraj poradzi sobie z wyzwaniem jaki stanowi koronawirus, posiadając wszelkie potrzebne do tego zasoby i rezerwy. „Korzystamy z nich ostrożnie, precyzyjnie, wychodząc od bieżącej sytuacji i przede wszystkim aby pomóc ludziom, tym rodzinom, które znalazły się teraz w skomplikowanej sytuacji” – tłumaczy Putin. Ujawnił on, że planując swoje działania, rosyjskie władze opierają się także na doświadczeniach innych państw.

Na 19 kwietnia w Rosji odnotowano już 42,8 tys. przypadków zarażenia się koronawirusem SARS COVID-19. Dynamika zakażeń ciągle się zwiększa. Według portalu Yandex w ciągu minionej doby przybyło aż 6060 kolejnych zakażonych. 361 mieszkańców Rosji zmarło z powodu koronawirusa. 3291 wyzdrowiało z powodowanej przez niego choroby.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Epicentrum zarazy w Rosji pozostaje Moskwa. Ujawniono tam 24,3 tys. przypadków zakażenia. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 3,5 tys. W rosyjskiej stolicy odnotowano już 176 zgonów osób, które zachorowały z powodu SARS COVID-19. Wyzdrowiało 1763 osób. Na drugim miejscu pod względem liczby zarażeń znajduje się otaczający rosyjską stolicę obwód moskiewski, gdzie odnotowano 4,6 tys. zakażeń w tym 709 w ciągu doby. 49 osób zmarło. 162 wyzdrowiały. Na trzecim miejscu znalazło się drugie co do wielkości miasto Rosji  – Petersburg. Wykryto tam łącznie 1760 zarażeń. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 114. Wirus spowodował w mieście 8 zgonów. Wyleczono już 239 osób.

Jeszcze pod koniec marca Putin twierdził, że walka z pandemią potrwa w Rosji dwa lub trzy miesiące.

Czytaj także: Prawicowe dzieci we mgle

ria.ru/yandex.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz