Południowokoreański urzędnik został zastrzelony i spalony przez wojska Korei Północnej, podało ministerstwo obrony Republiki Korei, potępiając „brutalny akt” – poinformowało w czwartek BBC.

Jak poinformowało w czwartek BBC, ministerstwo obrony Korei Południowej ogłosiło, że zaginiony urzędnik departamentu rybołówstwa został zastrzelony przez północnokoreańskich żołnierzy, a następnie jego ciało zostało spalone.

Seul przekazał, że mężczyzna który pracował dla departamentu rybołówstwa, zniknął z łodzi patrolowej w pobliżu granicy, a później został znaleziony na wodach Północnej Korei.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ministerstwo podało, że żołnierze Korei Północnej zastrzelili mężczyznę, a następnie podpalili jego ciało. Koreańczycy z południa spekulują, że zostało to uczynione w strachu przed koronawirusem

Prezydent Moon Jae-in nazwał zabójstwo „szokującym” incydentem, którego nie można tolerować. Wezwał Północ do podjęcia „odpowiedzialnych” środków w związku z atakiem.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Narodowego stwierdziła, że ​​Północ „nie może usprawiedliwić rozstrzelania i spalenia zwłok naszego nieuzbrojonego obywatela, który nie okazał żadnych oznak oporu”. „Ta akcja wojskowa narusza międzynarodowe przepisy” – powiedział Suh-Choo-suk, Sekretarz Generalny Rady Bezpieczeństwa Narodowego. „Będziemy stanowczo reagować na wszelkie działania Korei Północnej, które zagrażają życiu i bezpieczeństwu naszych obywateli”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Departament Zjednoczonego Frontu Korei Północnej, odpowiedzialny za powiązania transgraniczne, wysłał list do biura prezydenta Korei Południowej Moona Jae-ina dzień po tym, jak urzędnicy Seulu powiedzieli, że żołnierze Korei Północnej zabili Koreańczyka z Korei Południowej, po czym oblali jego ciało olejem i podpalili .

W liście cytowano przywódcę Korei Północnej Kim Jong Una mówiącego, że „przeprasza” za incydent i twierdzącego, że nie powinien był się wydarzyć.

W liście napisano, że zgodnie z ich zaleceniami antywirusowymi spalili „jednostkę”, której używał aby utrzymać się na wodzie, a nie ciało zabitego urzędnika. „Żołnierze po oddaniu strzałów nie mogli zlokalizować niezidentyfikowanego intruza podczas poszukiwań i spalili jednostkę w ramach krajowych środków zapobiegania chorobom w nagłych wypadkach” – przekazywał treść listu współpracownik prezydenta Korei Połudnowej podczas konferencji prasowej.

Zobacz też: Tass: Korea Południowa prowadzi rozmowy z Rosją w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V

Kresy.pl/BBC/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz