W Kijowie, we Lwowie, Tarnopolu i obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy, w poniedziałek rano doszło do eksplozji w wyniku rosyjskich ostrzałów. Do tej pory wybuchy odnotowano także w obwodach: dniepropietrowskim, żytomierskim, połtawskim, charkowskim, mikołajowskim, sumskim, iwano-frankowskimWśród ofiar są cywile. “Agresor wystrzelił 75 rakiet. 41 z nich zostało zneutralizowanych przez nasz system obrony powietrznej” – przekazał Wałerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

W poniedziałek rano doszło do zmasowanego ataku rakietowego Rosjan na ukraińskie miasta. Eksplozje miały miejsce m.in. w Kijowie, we Lwowie, Tarnopolu i obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy. Wśród ofiar śmiertelnych są cywile – podkreśla agencja Reuters. Rzeczniczka prasowa ukraińskie policji przekazała, że w wyniku rosyjskich ataków rakietowych w poniedziałek na terenie całej Ukrainy zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych.

W Kijowie miały miejsce co najmniej cztery eksplozje. Wstępne informacje wskazują, że 8 osób nie żyje, a 24 zostało rannych.

“Ludzie śpiewają ukraińskie piosenki, ukrywając się w przejściu podziemnym stacji metra Nyvky w Kijowie rankiem 10 października, podczas najcięższego ataku rakietowego, jaki miasto widziało od miesięcy” – wskazuje The Kyiv Independent.

“Więc, ruscy, naprawdę myślicie, że możecie zrekompensować swoją niemoc na polu bitwy uderzeniami rakiet na spokojne miasta? Po prostu tego nie rozumiecie – twoje ataki terrorystyczne tylko nas wzmacniają. Idziemy po ciebie” – napisano na stronie ukraińskiego sztabu generalnego.

Zobacz także: Papież Franciszek modlił się o zakończenie groźby wojny nuklearnej

“Agresor wystrzelił 75 rakiet. 41 z nich zostało zneutralizowanych przez nasz system obrony powietrznej” – przekazał Wałerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Eksplozje odnotowano do tej pory w obwodach: rówieńskim, lwowskim, tarnopolskim, chmielnickim, dniepropietrowskim, żytomierskim, połtawskim, charkowskim, mikołajowskim, sumskim, iwano-frankowskim, kijowskim.

W najbliższych godzinach ma dojść do rozmowy między prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – przekazał szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch.

Na skutek ataków rakietowych w poniedziałek na terenie całej Ukrainy zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych – przekazała rzeczniczka prasowa ukraińskiej policji Marianna Rewa.

Zobacz także: Podolak: Oskarżanie Ukrainy o terroryzm to cynizm

reuters.com / pap / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Jak Ukraińcy ostrzeliwali elektrownię atomową oraz Donieck, to tzw. polskie media pisały, iż Rosjanie strzelają do siebie. Czyżby teraz Ukraińcy zaczęli ostrzeliwać swoje miasta? Przecież Rosjanom. według tych samych mediów, rakiety skończyły się dawno, a poza tym miast Ukrainy bronią niezwodne systemy obronne ochoczo dostarczane przez “bezstronny i demokratyczny” zachód w olbrzymich ilościach.

  2. jaro7
    jaro7 :

    Pomijam FAKT że przez 8 lat ostrzeliwali Donieck i Ługańsk zabijając około 15 tys cywilów w tym dzieci,ale Putin powiedział że jeżeli zaatakujecie most krymski to przywalą w Kijów? Nie wiem czy zaatakowaliście z glupoty czy premedytacji czy z podpuszczenia przez wielkiego “brata” ale co teraz biadolicie.A hipokryzja usa,zachodu które bombardowało choćby taki Belgrad i wtedy nie był to terroryzm tylko…..no właśnie co?