Szejk Chalifa ibn Zajed an-Nahajan, prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wydał dekret znoszący ustawę o bojkocie Izraela.

Przywódca Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejk Chalifa ibn Zajed an-Nahajan wydał dekret znoszący ustawę o bojkocie Izraela. Dokument zezwala na umowy handlowe i finansowe między dwoma krajami – podała w sobotę „Emirates News Agency” (WAM).

Agencja podkreśla, że dekret ma na celu wspieranie bilateralnej współpracy pomiędzy obydwoma krajami oraz umożliwienie dwustronnych stosunków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po zniesieniu izraelskiej ustawy o bojkocie osoby fizyczne i firmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mogą zawierać umowy z organami lub osobami fizycznymi zamieszkałymi w Izraelu lub należącymi do Izraela w kwestiach transakcji handlowych, finansowych lub jakichkolwiek innych działań – czytamy.

Podkreślono, że na podstawie dekretu dozwolone będą import, wymiana lub posiadanie izraelskich towarów i wszelkiego rodzaju produktów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz handel nimi.

Jak pisaliśmy, Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie osiągnęły w sierpniu bieżącego roku historyczne porozumienie pokojowe, które ma na celu doprowadzenie do pełnej normalizacji stosunków dyplomatycznych między dwoma krajami Bliskiego Wschodu. W zawieraniu porozumienia pośredniczył prezydent USA Donald Trump.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Porozumienie przewiduje m.in. zapewnienie muzułmanom większego dostępu do meczetu Al-Aksa na Starym Mieście w Jerozolimie czy umożliwienie  im lotu z Abu Zabi do Tel Awiwu. We wspólnym oświadczeniu stwierdzono także, że Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael natychmiast rozszerzą i przyspieszą współpracę w zakresie leczenia i rozwoju szczepionki przeciwko nowemu koronawirusowi w czasie pandemii.

Podawaliśmy, że umowa pomiędzy obydwoma krajami była krytykowana m.in. przez Iran. Władze ZEA negowały jednak informacje sugerujące, że pakt posiada antyirański charakter. Porozumienie potępiła także strona palestyńska.

wam.ae / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz