Jak poinformował w środę portal Wiadomości Handlowe, rokrocznie rośnie w Polsce liczba zezwoleń na pracę dla obywateli państw azjatyckich.  W porównaniu do zeszłego roku liczba takich zezwoleń zwiększyła się o 69 tys. (18 proc.) – tak wynika z danych resortu pracy, podanych przez portal.

Jeżeli chodzi o imigrantów z krajów azjatyckich, to w 2019 roku najwięcej zezwoleń na pracę otrzymali Nepalczycy 9,2 tys. i Hindusi – 8 tys. W ścisłej czołówce tego zestawienia znaleźli się także Gruzini – 7,4 tys.

Jak podaje portal, w przypadku porównania danych z 2019 r. i 2018 r. okazuje się, że liczba pracujących legalnie Nepalczyków spadła – o ponad 10 tys. Nie zmieniło się jednak pierwsze miejsce w zestawieniu.

Zobacz także: Ukraińcy już nie chcą być w Polsce tanią siłą roboczą [RAPORT]

Wśród obywateli państw, przyjeżdżających do Polski w celu podjęcia zatrudnienia, przodują nadal w ogólnym zestawieniu Ukraińcy. Liczba zezwoleń na pracę wydanych w 2019 r. dla Ukraińców wyniosła aż 330 tys. Jest to 38 proc. wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Jak informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, według zestawienia wykonanego przez NBP, liczba Ukraińców pracujących w Polsce wynosi już ponad milion.

“Rekrutacja ukraińskich pracowników staje się coraz trudniejsza” – stwierdził Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, cytowany przez portal Wiadomości Handlowe. Podkreślił, że z tego powodu, pracodawcy będą usiłowali sprowadzić więcej pracowników z krajów azjatyckich.

Imigracja do Polski od kilku lat stale rośnie. Jak pisaliśmy, z danych Eurostatu wynika, że w 2018 roku Polska wydała 635 tys. pierwszych zezwoleń na pobyt obywatelom spoza UE, najwięcej spośród krajów członkowskich Unii. Ponad 400 tys. zezwoleń przyznano Ukraińcom, a ponad 125 tys. Białorusinom, głównie z powodów związanych z zatrudnieniem. Polska wydała też najwięcej pozwoleń z tego powodu – 328 tys. Jak zaznaczaliśmy wielokrotnie, masowa imigracja do Polski powoduje wiele negatywnych skutków i zagrożeń.

Czytaj także: Polska na czele w UE pod względem wydawania imigrantom zezwoleń na pobyt za 2018 r.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

www.wiadomoscihandlowe.pl / money.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply