Wybrana została lokalizacja przekopu Mierzei Wiślanej

Przekop Mierzei Wiślanej zostanie przeprowadzony w miejscowości Nowy Świat – poinformował minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Inwestor – Urząd Morski w Gdyni, oraz ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w Nowym Świecie jako najlepszą do realizacji inwestycji – poinformował szef resortu, Marek Gróbarczyk, podczas czwartkowej sesji Rady Miasta w Elblągu. Ta ostatnia jest najlepsza jeśli chodzi m. in. o kompensacje przyrodnicze. Inwestycję planujemy rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku, to zależy kiedy zostanie zatwierdzony m. in. projekt budowlany. Inwestycja zacznie się od budowy mostów zwodzonych, by ułatwić sprawne poruszanie się w obrębie drogi nr 511 – oświadczył Gróbarczyk.Inwestycja nie ma żadnych zahamowań, nie jest zakłócona, prace przebiegają zgodnie z planem – tłumaczył minister.

Rozpoczęcie prac budowlanych przy przekopie przez Mierzeję Wiślaną zostało zaplanowane na listopad 2018 roku. Jeszcze w drugim kwartale 2018 roku ma zostać wydana decyzja środowiskowa w tej kwestii.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd: kanał przez Mierzeję Wiślaną do 2022 r.

Na początku września Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiadał, że przekop w miejscowości Nowy Świat jest najbardziej prawdopodobną lokalizację.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej, łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, ma według planów liczyć około 1 kilometra długości i 5 metrów głębokości. Dzięki temu do portu w Elblągu będą mogły wpływać jednostki o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości – 20 m. Łączny szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 880 mln zł. Prace mają potrwać do 2022 r.

Kresy.pl / money.pl / dziennikelblaski.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz