Zwieńczenie całorocznych zmagań husarzy z całej Polski… jedyny w swoim rodzaju: Wielki Finał Polskiej Ligi Husarskiej. W niedzielę 13 września br. na Zamku w Pułtusku odbyło się ostateczne starcie o tytuł Mistrza Husarii.

Nie było to lada wyzwanie, liczyły się punkty z całego cyklu turniejów, które w tym roku zdobywane były na zamkach w Golubiu, Gniewie, Białymstoku i Pułtusku.

Z prawie trzydziestki startujących została wyłoniona najlepsza dziesiątka, która w tę słoneczną niedzielę, przy licznej publice, rywalizowała w trzech konkurencjach, takich jak: gonitwa z szablą, koncerzem, kopią. Liczyła się zręczność i czas, dzielni śmiałkowie w galopie cieli kapustę, jabłko. Przy pomocy kopii zdobywali pierścienie by wreszcie wyłonić tego najbardziej zasłużonego.

Zobacz także: VI Piknik z Husarią i Wielki Finał Polskiej Ligi Husarskiej

Tegoroczną edycję Polskiej Ligi Husarskiej wygrał Krystian Mróz z Chorągwi Husarskiej Województwa Pomorskiego. To już jego drugie zwycięstwo. Bez cienia wątpliwości obronił swój mistrzowski tytuł. Wiwat!

Więcej wyników i informacji można znaleźć na stronie: http://obowiazekpolski.pl/polska-liga-husarska

Organizatorzy: Fundacja Obowiązek Polski, Hotel Zamek Pułtusk, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Sponsorem głównym wydarzenia była Polska Spółka Gazownicza.

Partnerzy: Marszałek Woj. Podlaskiego Artur Kosicki

Fot. Dominik Pijanowski
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz