Jeremy Corbyn ustami swojego rzecznika oświadczył, że tego typu działanie nie znajdzie się w programie wyborczej jego partii.

Ta deklaracja została ogłoszona późnym popołudniem, po porannej niejednoznacznej wypowiedzi lidera Partii Pracy, co doprowadziło media do spekulacji na temat poparcia przez lauburzystów propozycji Liberalnych Demokratów o ponownym referendum ws. opuszczenia Unii Europejskiej.

Oświadczenie Jerymy’ego Corbyna, które wywołało zamieszanie, zawierało stwierdzenie, że najważniejsze jest uzyskanie i zachowanie bezcłowego dostępu do rynku europejskiego i dobry proces handlu z Europą. Pytany o potencjalne drugie referendum ws. brexitu lauburzysta odmówił jego wykluczenia.

CZYTAJ TAKŻE: W WIELKIEJ BRYTANII ODBĘDĄ SIĘ PRZEDTERMINOWE WYBORY PARLAMENTARNE

Za to stwierdzenie Corbyn został skrytykowany przez przewodniczącego rządzącej Partii Konserwatywnej Patricka McLoughlina, który stwierdził , że to kolejny przykład chaosu Corbyna i Partii Pracy, który pokazuje, że nie są oni w stanie zapewnić silnego i stabilnego przywództwa, którego Wielka Brytania potrzebuje w tym niezwykle poważnym momencie swojej historii.

Partia Pracy, Liberalni Demokraci i Szkocka Partia Narodowa przygotowują się do zakłócenia negocjacji ws. Brexitu w ramach koalicji chaosu, która przyciągnie tylko więcej niepewności, ryzyka i niebezpieczniej przyszłości – powiedział McLoughlina.

Wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się 8 czerwca.

kresy.pl / rp.pl / independent.co.uk
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz