Dziś w Windhuk Polska oddaje hołd ofiarom niemieckiego ludobójstwa z lat 1904-1908; wspieramy Namibię w walce o zadośćuczynienie za zbrodnie – oświadczył w sobotę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, który składa wizytę w stolicy Namibii.

W sobotę odbyły się pierwsze od blisko 20 lat konsultacje pomiędzy Polską a Republiką Namibii. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński przekazał, że omówił z wiceszefową MSZ Namibii Jennelly Matundu m.in. „relacje polityczne, gospodarcze, skutki agresji Rosji na Ukrainę”. „A także podobne doświadczenia historyczne naszych narodów, na których fundamencie budujemy współpracę na przyszłość” – wskazał.

„W latach 1904-1908 Niemcy z premedytacją wymordowali dziesiątki tysięcy ludzi z plemion Herero i Nama, wielu z nich wypędzając na pustynię na śmierć z pragnienia. Dziś w Windhuk Polska oddaje hołd ofiarom tego ludobójstwa. Wspieramy Namibię w walce o zadośćuczynienie za zbrodnie” – podkreślił Jabłoński.

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. r2d2
    r2d2 :

    Czyli Niemcy porozumiały się ze wszystkimi tylko nie z Polską, której Niemcy powinny wypłacić odszkodowanie za zbrodnie które popełnili w Polsce w okresie 1939-1945? Niemcy to faktycznie kraj „praworządny, uczciwy oraz moralny” (SIC!!!)