Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem

Jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem, całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie – poinformował szef KPRM.

W piątek rano szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że w czwartek okazało się, iż jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem.

– W tej chwili sytuacja jest taka, że Rada Ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie – powiedział szef KPRM.

 

Według Dworczyka, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. Kontakt z nim jest utrzymywany przez telefon, w trybie wideokonferencji.

– Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu – dodał. Szef kancelarii premiera mimo dopytywania nie zdradził nazwiska zakażonego wiceministra. Twierdził, że nie zna szczegółów zakażenia.

– Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwo Rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną – zaznaczył.

Wiadomo też, że wczoraj potwierdzono dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 u doradców ministra sprawiedliwości.

Jak informowaliśmy, pierwszym członkiem rządu, u którego wykryto i potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest minister środowiska Michał Woś, który w poniedziałek poinformował o tym obywateli. Testy u innych członków rządu, którzy mieli z nim kontakt, uzyskały wynik negatywny. Jednak od tamtego czasu posiedzenia Rady Ministrów, jak również Rady Gabinetowej z udziałem prezydenta, odbywają się zdalnie.

Przeczytaj: Koronawirus w Krajowej Radzie Sądownictwa

Według stanu na czwartek wieczorem, w Polsce odnotowano 355 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego aż 82 w woj. mazowieckim.

Rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply