Wiceburmistrz Jerozolimy Yael Antebi napisała list do izraelskiego ministra edukacji, w którym apeluje m.in o zakończenie dotowania szkolnych wycieczek do Polski.

Jak napisała w swoim liście Antebi: „Przenieśmy Marsz Żywych do Jerozolimy, stolicy Izraela, centrum Żydów, które symbolizuje odkupienie po holokauście”. Pieniądze izraelskich obywateli, zamiast trafiać do polskiego przemysłu turystycznego, powinny zostać przeznaczone na pomoc ocalałym z holokaustu, postuluje Antebi.

Jej zdaniem Marsz Żywych, już po ewentualnym przeniesieniu, mógłby odbywać się w Dniu Pamięci o Holokauście. Udział dużej liczby młodych Żydów z całego świata w tym corocznym wydarzeniu mogłoby napędzić przemysł w Jerozolimie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Co roku ok. 40.000 uczniów z Izraela bierze udział w wycieczkach do Polski.

List Antebi jest reakcją na podpisaną wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawę o IPN. Jak przyznają jednak prominentni politycy PiS, polski prezydent kierował się głosami z Izraela przy decyzji o skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Kresy.pl / Jerusalem Post / Do Rzeczy
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz