Węgierscy i rumuńscy policjanci znaleźli 33 nielegalnych imigrantów w ciężarówce na przejściu granicznym w miejscowości Csanadpalota (południowo-wschodnie Węgry) – poinformowała w środę Szilvia Szabo, rzeczniczka policji w komitacie (województwie) Csongrad.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), rzeczniczka stwierdziła, że tuż po północy węgierscy i rumuńscy policjanci wspólnie kontrolowali turecką ciężarówkę. Znaleźli w niej 26 osób podających się za Syryjczyków, 5 Irakijczyków oraz 2 Palestyńczyków.

Rumuńska straż graniczna wszczęła postępowanie o przemyt ludzi przeciw dwóm tureckim kierowcom. Migranci będą z kolei odpowiadali za nielegalne przekroczenie granicy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Na Węgrzech przedłużono stan kryzysowy związany z napływem imigrantów

pap / wnp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz