Waszczykowski do dymisji?

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” Adam Gajcy twierdzi, że Jarosław Kaczyński planuje rekonstrukcję rządu w trakcie której ze stanowiskami może pożegnać się trzech ministrów.

Gajcy specjalizujący się w analizach obozu rządzącego nie ma wątpliwości, że wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na sobotnim kongresie PiS przypomniało o jego dominacji i nad premier Szydło, i nad prezydentem Dudą – „Prezes [PiS] wysłał jasny sygnał do prezydenta, pokazując mu, że prezydenturę zawdzięcza jemu i PiS. Premier Beacie Szydło także wskazał miejsce w szeregu”. Potwierdzeniem hegemonii Kaczyńskiego mają być zdaniem dziennikarza aluzje wobec ministrów: spraw zagranicznych, zdrowia i finansów. Według Gajcego scenariusz taki potwierdzają nieoficjalnie politycy partii rządzącej z którymi rozmawia. Do dymisji Witolda Waszczykowskiego, Konstantego Radziwiłła i Pawła Szałamachy miałoby dojść jesienią. Natomiast sama Beata Szydło najpewniej utrzyma się w fotelu premiera.

ZOBACZ TAKŻE: Waszczykowski: nie będziemy stawiać problemu polskiej mniejszości w sposób ultymatywny

ZOBACZ TAKŻE: Udajmy, że istniejmy gdzie indziej

ZOBACZ TAKŻE: Egzotyczna wyobraźnia ministra Waszczykowskiego

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Dymisja się należy ale samemu Jarosławowi K. jako architektowi zgubnej antypolskiej polityki. To nikt inny jak on steruje wszystkimi ministrami (Waszczykowski) jak i prezydentem maliniakiem jak kukiełkami i ani się waż mieć inny pogląd niż wielebny naczelnik ala-Piłsudski na kociej kasztance.