W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Wdzięczności dla Polaków “Przyjaciele-Dziękujemy”.

Marsz przeszedł w niedzielę po południu Traktem Królewskim na Plac Zamkowy w Warszawie. “Kochani Polacy, my, Ukraińcy, nigdy nie zapomnimy o tym! W znak naszej wdzięczności organizujemy przemarsz ‘Przyjaciele, dziękujemy! Ukraińcy – Polakom'” – napisali organizatorzy.

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca zapraszał na Twitterze na wydarzenie. “Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą!” – napisał.

Ambasada Ukrainy w Polsce podkreśliła, że to marsz wdzięczności “za serdeczność i pomoc, za przyjaźń i wsparcie okazywane naszemu narodowi”.

Uczestnicy marszu nieśli baner z napisem “Dziękujemy”. Nieśli też kilkunastometrową flagę Ukrainy z napisem “THEY ARE US” i podpisami. Mieli też małe kartki z napisem “Dziękuję bardzo”, a także flagi Polski i Ukrainy.

W czasie przemarszu uczestnicy rozdawali Polakom kwiaty i niebiesko-żółte kokardki.

Zobacz także: Polska pomoże w odbudowie Ukrainy. Plan przygotowuje resort Sasina

Marsz zakończył się na Placu Zamkowych, gdzie przez cały dzień odbywał się kiermasz ukraińskich produktów. Po zakończeniu manifestacji rozpoczął się koncert, na którym wystąpią ukraińscy i polscy wykonawcy, m.in. Maria Burmaka, Kazka, TVORCHI i Poparzeni Kawą Trzy.

Zobacz także: Sasin: Chcemy, by centrum wsparcia odbudowy Ukrainy było w Warszawie

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply