Jeden żołnierz syryjski został zabity, a kilku innych zostało rannych w izraelskim ataku na pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku, podała w środę syryjska państwowa agencja informacyjna SANA, powołując się na źródło wojskowe.

Syryjska Arabska Agencja Informacyjna (SANA) poinformowała w środę powołując się na źródła wojskowe, że w wyniku izraelskiego nalotu na pozycje wojskowe pod Damaszkiem zginął jeden syryjski żołnierz, a trzech zostało rannych.

„Dzisiaj o godzinie 01:30 wróg izraelski przeprowadził agresję powietrzną z użyciem pocisków z północnej Galilei, celując w jednostkę naszych sił obrony powietrznej w rejonie Nabi Habeel” – przekazała syryjska armia. „Izraelski wróg w środę o świcie przypuścił atak powietrzny na jedną z syryjskich jednostek obrony powietrznej na wsi Damaszku, powodując śmierć męczeńską żołnierza i obrażenia trzech innych, a także szkody materialne” – dodała SANA.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii podało, że liczba rannych wzrosła do pięciu, w tym dwóch w ciężkim stanie.

Naloty miały mieć również na celu zniszczenie składów rakiet i amunicji Hezbollahu w okolicy miasta Zabadani w pobliżu granicy z Libanem, podała Al-Jazeera. Szef obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział, że grupy pro-irańskie wykorzystują wzgórza wokół Zabadani do przechowywania broni i amunicji.

„Hezbollah wykorzystuje (ten obszar) jako miejsce składowania przed transportem broni i amunicji do Libanu” – przekonywał.

Zobacz też: Prokurator Międzynarodowego Sądu Karnego chce zbadać zbrodnie wojenne na terenie Palestyny

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Strona izraelska odmówiła skomentowania wydarzenia. „Nie komentujemy doniesień zagranicznych mediów” – poinformował rzecznik IDF.

Zobacz też: Izrael ostrzelał terytorium Syrii

Kresy.pl/Al-Jazeera/SANA

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz