Jeden żołnierz syryjski został zabity, a kilku innych zostało rannych w izraelskim ataku na pozycje wojskowe w pobliżu Damaszku, podała w środę syryjska państwowa agencja informacyjna SANA, powołując się na źródło wojskowe.

Syryjska Arabska Agencja Informacyjna (SANA) poinformowała w środę powołując się na źródła wojskowe, że w wyniku izraelskiego nalotu na pozycje wojskowe pod Damaszkiem zginął jeden syryjski żołnierz, a trzech zostało rannych.

„Dzisiaj o godzinie 01:30 wróg izraelski przeprowadził agresję powietrzną z użyciem pocisków z północnej Galilei, celując w jednostkę naszych sił obrony powietrznej w rejonie Nabi Habeel” – przekazała syryjska armia. „Izraelski wróg w środę o świcie przypuścił atak powietrzny na jedną z syryjskich jednostek obrony powietrznej na wsi Damaszku, powodując śmierć męczeńską żołnierza i obrażenia trzech innych, a także szkody materialne” – dodała SANA.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii podało, że liczba rannych wzrosła do pięciu, w tym dwóch w ciężkim stanie.

Naloty miały mieć również na celu zniszczenie składów rakiet i amunicji Hezbollahu w okolicy miasta Zabadani w pobliżu granicy z Libanem, podała Al-Jazeera. Szef obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział, że grupy pro-irańskie wykorzystują wzgórza wokół Zabadani do przechowywania broni i amunicji.

„Hezbollah wykorzystuje (ten obszar) jako miejsce składowania przed transportem broni i amunicji do Libanu” – przekonywał.

Zobacz też: Prokurator Międzynarodowego Sądu Karnego chce zbadać zbrodnie wojenne na terenie Palestyny

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Strona izraelska odmówiła skomentowania wydarzenia. „Nie komentujemy doniesień zagranicznych mediów” – poinformował rzecznik IDF.

Zobacz też: Izrael ostrzelał terytorium Syrii

Kresy.pl/Al-Jazeera/SANA

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz