W czwartek zakończyły się manewry dyplomowe kadetów z serbskiej Akademii Wojskowej, Wydziału Lekarskiego MMA i uczestników Kursu Oficerskiego Rezerwy – „Absolwent 2020”. Jak poinformowało serbskie ministerstwo obrony ćwiczenia odbyły się w kompleksie wojskowym „Pasuljanske livade”.

W czwartek w wojskowej placówce Pasuljanske w Serbii zakończyły się ćwiczenia egzaminacyjne kadetów z serbskiej Akademii Wojskowej, Wydziału Lekarskiego MMA i ochotników z Kursu Oficerskiego Rezerwy o nazwie „Absolwent 2020”. W ćwiczeniu uczestniczył szef sztabu generalnego serbskich sił zbrojnych generał Milan Mojsilović.

W w ciągu kilku dni Akademia Wojskowa przeprowadziła połączone ćwiczenia, mające na celu sprawdzenie poziomu kompetencji kadetów z oddziałów artylerii, piechoty i jednostek pancernych oraz kursantów oddziałów piechoty z rezerwowych kursów oficerskich w zakresie dowodzenia bateriami artyleryjskimi, plutonami strzelców i czołgów oraz w prowadzeniu ognia i zarządzaniu nim zarówno w obronie, jak i ataku.

Zobacz też: Rosja i Serbia będą kontynuować rozwój współpracy wojskowej

Jak zauważył generał dywizji wojskowej generał Bojan Zrnić, kadeci wykonali ćwiczenia tego dnia, przy wsparciu żołnierzy serbskich sił zbrojnych.

„Mieli bardzo dobre wsparcie jednostek serbskich sił zbrojnych w wykonaniu ćwiczeń. Jesteśmy wdzięczni Szefowi Sztabu Generalnego, który osobiście przekonał się, że z niecierpliwością czekamy na wrzesień i koniec edukacji tych kadetów. Dzisiejsze ćwiczenie zostało ocenione jako bardzo udane. Kadeci wykazali się wyjątkowym poziomem zdolności taktycznych i ogniowych – poinformował generał Zrnić.

Kadeci ostatniego roku przeprowadzili na żywo ćwiczenia taktyczne obejmujące tematy „Wzmocniony pluton karabinów w obronie”, „Pluton czołgów w ataku”, „Bateria artyleryjska w ataku” i wykazali gotowość do wykonywania początkowych obowiązków oficerskich w jednostkach serbskich sił zbrojnych.

Zobacz też: Serbia przedstawiła nową generację czołgów M-84

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Manewry, kierowane przez szefa Wydziału Taktyki pułkownika Akademii Wojskowej Dejana Randelovicia, pokazały pracę centrum telekomunikacyjno-informacyjnego, stacji zaopatrzenia i konserwacji i stacji medycznej oraz sposób transportu środków.

Zobacz też: Ministerstwo obrony Serbii zaprezentowało nowy opancerzony pojazd bojowy [+FOTO/VIDEO]

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

fot: serbskie ministerstwo obrony

Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz